Zieleniec narty cennik. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem obowiązującym w sezonie 2018/2019 na wypożyczenie nart, butów oraz akcesoriów narciarskich. Ceny zaproponowane przez naszą firmę, są jednymi z najatrakcyjniejszych w Zieleńcu a jest to uwarunkowane naszym długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu wypożyczalni narciarskiej. Narty przez nas oferowane są systematycznie wymieniane na nowsze modele, przygotowywane do jazdy, buty dezynfekowane i suszone, tak wiec, w przystępnej cenie, proponujemy wysoką jakość usług.

 

  Jeśli na narty to tylko ze Ski-Raft Zieleniec.

 

 

Cennik na sezon 2018/2019

 

U nas cennik jest bardzo prosty!!

 

Wypożyczasz komplet narciarski (narty, buty oraz kijki) lub snowboardowy (deska, buty) płacisz tylko 35 zł za dzień!! Najlepsza cena w Zieleńcu za dobry sprzęt!!

Dodatki takie jak: kask,gogle w cenie 10 zł za dzień za sztukę. (cena przy wypożyczeniu kompletu na minimum jeden dzień)

Mamy w ofercie narty i deski dziecięce ( do 120 cm długość deski lub nart), koszt wypożyczenia 30 zł za dzień. W komplecie otrzymują Państwo również kask.

 

Cena wypożyczenia samych nart lub samej deski to 30 zł za dzień.

Cena wypożyczenia samych butów do nart lub deski to 20 zł za dzień.

Cena wypożyczenia kasku lub gogli to 20 zł za dzień.

 wypozyczalnia17

 

 

Tylko u nas super oferta cenowa!!!
Wypożyczenie weekendowe w cenie 75 zł

Narty lub deskę można wypożyczyć w piątek między 18.00-21.00 a zwrot sprzętu w niedzielę do godz. 21.00. w cenie narty/deska, buty, kije lub kask a w przypadku kompletu dla dziecka do 130cm narty, buty, kask.
W innych wypożyczalniach płacą Państwo nawet 90-120 zł za weekend, liczony jest każdy dzień, również piątek czyli nawet jak znajda Państwo wypożyczalnie liczącą po 30 zł za dzień wyjdzie 90 zł u nas liczymy weekendowo 75 zł. Najlepsza cena w Zieleńcu !!!

 

 

Dzień wypożyczenia liczony jest od momentu pobrania sprzętu, do godziny 21.00 tego samego dnia lub do dnia następnego do godziny 10.00.

 

Wypożyczasz sprzęt na 7 dni- płacisz za 5 dni, 2 dni gratis, wychodzi 175 zł czyli 25 za dzień!! Najlepsza cena w Zieleńcu za dobry sprzęt!!

Wszystkie ceny są cenami brutto. Możliwość płatności kartą. Wystawiamy faktury VAT. Większe ilości wypożyczenia sprzętu, ceny ustalane indywidualnie z dużymi rabatami. Atrakcyjne ceny dla grup szkolnych, obozów. Wypożyczenia sprzętu dla studentów na okres obozu 7 dniowego w Zieleńcu to 150 zł brutto.

Rezerwacja sprzętu lub informacje dotyczące warunków śniegowych uzyskają Panstwo pod numerem telefonu 536 212 042.

1 Wzgląd na inne osoby.
Każdy narciarz i snowboardzista powinien zachowywać sie w taki sposób, aby nie zagrażać nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody. 2 Panowanie nad prędkością i sposobem jazdy.
Wszyscy narciarze i snowboardziści powinni zjeżdzać z prędkością dopasowaną do swoich umiejętności , rodzaju trasy, warunków pogodowych i natężenia ruchu. 3 Wybór toru jazdy.
Narciarz lub snowboardzista będący na stoku powyżej zjeżdzających musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć zderzenia i nami. 4 Wyprzedzanie.
Wyprzedzać można z góry, z dołu, z prawej i lewej strony, ale tylko w takiej odległości, która zapewni wyprzedzanemu wystarczającą przestrzeń dla wszystkich jego manewrów. 5 Wjazd i ruszanie z miejsca.
Narciarz, który wjeżdza na trasę lub po zatrzymaniu chce znowu ruszyc, ma obowiązek sprawdzić, patrząc w górę i w dół stoku, czy może to uczynić. 6 Zatrzymywanie się.
Tylko w razie absolutnej konieczności narciarz może zatrzymaćsię w miejscach o złej widoczności. 7 Podchodzenie i schodzenie .
Narciarz może podchodzić lub schodzić tylko skrajem trasy, a w razie złej widoczności powinien z niej zejść. 8 Respektowanie znaków i sygnalizacji.
Każdy narciarz ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji. 9 Zachowanie się w razie wypadku.
Jesli dojdzie do wypadku, każdy narciarz ma obowiązek niesienia pomocy. 10 Obowiązek ujawnienia tożsamości.
w razie wypadku każdy narciarz musi podać swoje dane osobowe.

Cennik na usługi serwisowe.

Smarowanie nart na gorąco (smar bazowy od -5 do 0 stopni C) 20 zł
Ostrzenie nart 30 zł

Regeneracja nart ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem 80 zł

Smarowanie deski 30 zł

Ostrzenie deski 30 zł

Regeneracja deski ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem od 100 zł ( cena zależna od stopnia zniszczenia ślizgu )

Regulacja wiązań narciarskich w cenie 5 zł

Ustawienie wiązań snowboardowych 20 zł

W przygotowaniu...

 

Nie zawsze wiemy kiedy trzeba serwisować narty i w tym krótkim materiale postaramy się wyjaśnic Państwu kiedy i dla czego trzeba o narty zadbać !

Po pierwsze nasze narty kosztują a kupno ich zajeło pewnie dużo czasu, wiec dbajmy o nie a będą służyć nam dłużej . Narta dobrze przygotowana do sezonu pozwali na bezpieczniejszą jazde ,nowoczesne techniki , wymagają aby krawędzie narty były dobrze naostrzone . Zapewni to lepsze trzymanie przy skręcaniu i brak uślizgu który jest bardzo niebezpieczny dla naszych stawów kolanowych i ogólnego bezpieczeństwa. Jeśli podczas jazdy czujemy że narty "uciekają" i nie jadą po odpowiednim torze a przy oględzinach widzimy że krawędzie nie są pod kontem prostym z licznymi ubytkami i zarysowaniami , jest to znak ze trzeba je naostrzyć. Polega to na tym że z krawędzi z boku i od spodu zbiera sie odpowiednią ilość materiału aż do momentu uzyskania konta prostego(czasem innego) i równej ostrej krawędzi . Dzięki takiemu zabiegowi narty będą lepiej trzymać się stoku i tym samym lepiej jechać.

Po drugie proste zabiegi konserwujące zapewnią że narty będą mniej sie "starzeć" . Takim zabiegiem jest smarowanie na gorąco . Narta z czasem traci swoją ślizkość co powoduje że staje się wolniejsza ,następnie zaczyna się kleić do niej śnieg a w efekcie końcowym ślizg zaczyna wysychać i utleniać się . Oznaką takiego stanu są białe plamy podobne do pleśni na spodzie narty . Aby temu zapobiec wystarczy narte nasmarować odpowiednim smarem bazowam , rozprowadzanym w odpowiedniej temperaturze za pomocą żelazka do nart ,bądź specialnej maszyny. Smar wnika w strukture ślizgu i zabezpiecza przed utlenianiem . Po smarowaniu należy z narty zdjąć nadmiar smaru za pomocą odpowiedniej cykliny i wypolerować aż do uzyskania odpowiedniej powierzchni jezdnej . Po takim zabiegu narty są ponownie ślizkie i szybkie , śnieg nie przywiera do spodu , jazda staje się przyjemniejsza . Czynność smarowania trzeba przeprowadzać za każdym razem kiedy widać oznaki opisane powyżej oraz na zakończenie sezonu.

Po trzecie jeśli już nasze narty zostaną na tyle zniszczone że ilość rys i ubytków będzie dyskwalifikować je do dalszej jazdy , oczywiście niki do tego nie dopuści bo każdy dba o swój sprzęt , nie wpadajmy w panike . W serwisie można dokonać regeneracij nart czyli uzupełnić ubytki za pomocą specialnych kofixowych wypełniaczy . Każdy ubytek trzeba oczyścić ,następnie zalać rozpuszczonym kofixem i wyszlifować aż do uzyskania równej powierzchni ślizgu . Narty będą jak nowe i pozostaje tylko zrobic odpowiednią strukture na ślizgu , nasmarować i na stok .

Nasze porady są bardzo ogólne i każdy z procesów jest bardziej skomplikowany ale na pewno daje to Państwu pogląd na to jak dbać o sprzęt .