1. Narty w Zieleńcu ze Ski-Raft

Narty zjazdowe, narty biegowe, snowboardy, sanki.

Ski-Raft dba o narciarzy, dostarczając wysokiej klasy sprzęt narciarski w Zieleńcu. Zapraszamy – wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, w której do jakości wypożyczanych nart, butów i akcesoriów, przykładamy szczególną wagę, wiedząc, że od tego uzależniony jest nie tylko Państwa komfort i dobra zabawa, ale również bezpieczeństwo.

Nowoczesne i zawsze sprawdzone. Oferujemy światowej klasy sprzęt narciarski najlepszych marek. Wszystkie nasze narty są regularnie wymieniane na nowsze modele – bo branża sprzętu sportowego gna do przodu, my trzymamy więc rękę na pulsie i gnamy wraz z nią.

Sprzęt w wypożyczalni narciarskiej w Zieleńcu jest regularnie czyszczony, sprawdzany i konserwowany. Narty i deski są każdorazowo czyszczone, ostrzone i smarowane. Buty po każdym użyciu są suszone i dezynfekowane wysokospecjalistycznymi środkami w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów. Z wypożyczalni odbierasz sprawdzony i gotowy do jazdy sprzęt i akcesoria, reszta jest na naszej głowie.

Cennik w sezonie zimowym 2019/2020

 • Komplet sprzętu narciarskiego – narty + buty + kijki lub deska + buty – cena: tylko 39pln/dzień.
  Nie ryzykuj, korzystaj z tego, co najlepsze! Najlepsza cena w Zieleńcu i okolicy za sprzęt takiej klasy!
 • Akcesoria – kask lub gogle – cena: 10pln/dzień/szt.*
 • Komplet nart biegowych- narty + buty + kije - cena tylko 35pln/dzień.

* cena promocyjna, obowiązuje w przypadku wypożyczenia całego kompletu sprzętu na minimum 1 dzień.

 • Narty i deski dziecięce – oferujemy sprzęt narciarski dla dzieci do 120cm długości deski lub nart. Cena: 30pln/dzień.
 • Narty / deska – cena: 30pln/dzień.
 • Buty – cena: 20pln/dzień.
 • Kask / gogle – cena: 20pln/dzień.
 • Promocyjna oferta weekendowa!*  – wypożyczenie sprzętu na cały weekend  – jedyne 79pln!

*Sprzęt wypożyczyć można w tej cenie już w piątek między godz. 18:00-21:00. Zwrot sprzętu następuje do niedzieli do godz. 21:00. W cenie zestawu: narty/deska, buty, kije lub kask. Zestaw dla dzieci zawiera narty, buty, kask.

Psssst! Sprawdziliśmy rynek, to najlepsza cena w Zieleńcu!

 • Wypożyczenie długoterminowe – wypożyczamy sprzęt na 7 dni – rozliczamy się tylko za 5! 2 dni gratis. Koszt wypożyczenia na cały tydzień to tylko 196pln, czyli 28pln za 1 dzień. To najlepsza cena w Zieleńcu.
 • Wypożyczalnia dla studentów – oferujemy wypożyczenie sprzętu dla studentów, korzystających z uroków Zieleńca na obozach. Koszt wypożyczenia na 7 dni to jedynie 150pln.
 • „Dzień” wypożyczenia rozumiany jest od momentu pobrania sprzętu do godziny 21:00 tego samego dnia lub do godziny 10:00 dnia kolejnego.
 • Podane ceny są cenami brutto.
 • Możliwość płatności kartą.
 • Wystawiamy faktury VAT.
 • Większe ilości wypożyczanego sprzętu wyceniane są indywidualnie z uwzględnieniem super rabatów.
 • Rezerwacja sprzętu lub bieżące informacje na temat warunków pogodowych pod numerem telefonu +48 570570402

 

Zapraszamy!

 

 wypożyczalnia zieleniec

 

 

 

1 Wzgląd na inne osoby.
Każdy narciarz i snowboardzista powinien zachowywać sie w taki sposób, aby nie zagrażać nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody. 2 Panowanie nad prędkością i sposobem jazdy.
Wszyscy narciarze i snowboardziści powinni zjeżdzać z prędkością dopasowaną do swoich umiejętności , rodzaju trasy, warunków pogodowych i natężenia ruchu. 3 Wybór toru jazdy.
Narciarz lub snowboardzista będący na stoku powyżej zjeżdzających musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć zderzenia i nami. 4 Wyprzedzanie.
Wyprzedzać można z góry, z dołu, z prawej i lewej strony, ale tylko w takiej odległości, która zapewni wyprzedzanemu wystarczającą przestrzeń dla wszystkich jego manewrów. 5 Wjazd i ruszanie z miejsca.
Narciarz, który wjeżdza na trasę lub po zatrzymaniu chce znowu ruszyc, ma obowiązek sprawdzić, patrząc w górę i w dół stoku, czy może to uczynić. 6 Zatrzymywanie się.
Tylko w razie absolutnej konieczności narciarz może zatrzymaćsię w miejscach o złej widoczności. 7 Podchodzenie i schodzenie .
Narciarz może podchodzić lub schodzić tylko skrajem trasy, a w razie złej widoczności powinien z niej zejść. 8 Respektowanie znaków i sygnalizacji.
Każdy narciarz ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji. 9 Zachowanie się w razie wypadku.
Jesli dojdzie do wypadku, każdy narciarz ma obowiązek niesienia pomocy. 10 Obowiązek ujawnienia tożsamości.
w razie wypadku każdy narciarz musi podać swoje dane osobowe.

Cennik na usługi serwisowe.

Smarowanie nart na gorąco (smar bazowy od -5 do 0 stopni C) 20 zł
Ostrzenie nart 40 zł

Regeneracja nart ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem 80 zł

Smarowanie deski 30 zł

Ostrzenie deski 40 zł

Regeneracja deski ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem od 100 zł ( cena zależna od stopnia zniszczenia ślizgu )

Regulacja wiązań narciarskich w cenie 5 zł

Ustawienie wiązań snowboardowych 20 zł

W przygotowaniu...

 

Nie zawsze wiemy kiedy trzeba serwisować narty i w tym krótkim materiale postaramy się wyjaśnic Państwu kiedy i dla czego trzeba o narty zadbać !

Po pierwsze nasze narty kosztują a kupno ich zajeło pewnie dużo czasu, wiec dbajmy o nie a będą służyć nam dłużej . Narta dobrze przygotowana do sezonu pozwali na bezpieczniejszą jazde ,nowoczesne techniki , wymagają aby krawędzie narty były dobrze naostrzone . Zapewni to lepsze trzymanie przy skręcaniu i brak uślizgu który jest bardzo niebezpieczny dla naszych stawów kolanowych i ogólnego bezpieczeństwa. Jeśli podczas jazdy czujemy że narty "uciekają" i nie jadą po odpowiednim torze a przy oględzinach widzimy że krawędzie nie są pod kontem prostym z licznymi ubytkami i zarysowaniami , jest to znak ze trzeba je naostrzyć. Polega to na tym że z krawędzi z boku i od spodu zbiera sie odpowiednią ilość materiału aż do momentu uzyskania konta prostego(czasem innego) i równej ostrej krawędzi . Dzięki takiemu zabiegowi narty będą lepiej trzymać się stoku i tym samym lepiej jechać.

Po drugie proste zabiegi konserwujące zapewnią że narty będą mniej sie "starzeć" . Takim zabiegiem jest smarowanie na gorąco . Narta z czasem traci swoją ślizkość co powoduje że staje się wolniejsza ,następnie zaczyna się kleić do niej śnieg a w efekcie końcowym ślizg zaczyna wysychać i utleniać się . Oznaką takiego stanu są białe plamy podobne do pleśni na spodzie narty . Aby temu zapobiec wystarczy narte nasmarować odpowiednim smarem bazowam , rozprowadzanym w odpowiedniej temperaturze za pomocą żelazka do nart ,bądź specialnej maszyny. Smar wnika w strukture ślizgu i zabezpiecza przed utlenianiem . Po smarowaniu należy z narty zdjąć nadmiar smaru za pomocą odpowiedniej cykliny i wypolerować aż do uzyskania odpowiedniej powierzchni jezdnej . Po takim zabiegu narty są ponownie ślizkie i szybkie , śnieg nie przywiera do spodu , jazda staje się przyjemniejsza . Czynność smarowania trzeba przeprowadzać za każdym razem kiedy widać oznaki opisane powyżej oraz na zakończenie sezonu.

Po trzecie jeśli już nasze narty zostaną na tyle zniszczone że ilość rys i ubytków będzie dyskwalifikować je do dalszej jazdy , oczywiście niki do tego nie dopuści bo każdy dba o swój sprzęt , nie wpadajmy w panike . W serwisie można dokonać regeneracij nart czyli uzupełnić ubytki za pomocą specialnych kofixowych wypełniaczy . Każdy ubytek trzeba oczyścić ,następnie zalać rozpuszczonym kofixem i wyszlifować aż do uzyskania równej powierzchni ślizgu . Narty będą jak nowe i pozostaje tylko zrobic odpowiednią strukture na ślizgu , nasmarować i na stok .

Nasze porady są bardzo ogólne i każdy z procesów jest bardziej skomplikowany ale na pewno daje to Państwu pogląd na to jak dbać o sprzęt .