Narty zjazdowe, biegowe oraz snowboardy w wypożyczalni Ski-Raft w Zieleńcu

PC180612

Narty zjazdowe, narty biegowe, snowboardy, sanki.

Ski-Raft dba o narciarzy, dostarczając wysokiej klasy sprzęt narciarski w Zieleńcu. Zapraszamy – wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, w której do jakości wypożyczanych nart, butów i akcesoriów, przykładamy szczególną wagę, wiedząc, że od tego uzależniony jest nie tylko Państwa komfort i dobra zabawa, ale również bezpieczeństwo.

Nowoczesne i zawsze sprawdzone. Oferujemy światowej klasy sprzęt narciarski najlepszych marek. Wszystkie nasze narty są regularnie wymieniane na nowsze modele – bo branża sprzętu sportowego gna do przodu, my trzymamy więc rękę na pulsie i gnamy wraz z nią.

Sprzęt w wypożyczalni narciarskiej w Zieleńcu jest regularnie czyszczony, sprawdzany i konserwowany. Narty i deski są czyszczone, ostrzone i smarowane. Buty po każdym użyciu są suszone i dezynfekowane wysokospecjalistycznymi środkami w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów. Z wypożyczalni odbierasz sprawdzony i gotowy do jazdy sprzęt i akcesoria, reszta jest na naszej głowie.

 

PC160050

 

Cennik w sezonie zimowym 2022/2023

 • Komplet sprzętu narciarskiego – narty + buty + kijki lub deska + buty – cena: tylko 60pln/dzień*.
  Nie ryzykuj, korzystaj z tego, co najlepsze! Najlepsza cena w Zieleńcu i okolicy za sprzęt takiej klasy!
 • Komplet na 2 dni to tylko 110 PLN - 55 PLN za dzień
 • Komplet na 3 dni to tylko 150 PLN - 50 PLN za dzień
 • Komplet na 4 dni to tylko 192 PLN-  48 PLN za dzień
 • Komplet na 5 dni to tylko 230 PLN-  46 PLN za dzień
 • Komplet na 6 dni to tylko 270 PLN-  45 PLN za dzień
 • Komplet na 7 dni to tylko 280 PLN- 7 dzień za 10 PLN
 • Narty i buty dziecięce – oferujemy sprzęt narciarski dla dzieci do 120cm długości deski lub nart. Cena: 50pln/dzień*
 • Komplet na 2 dni to tylko 90 PLN - 45 PLN za dzień
 • Komplet na 3 dni to tylko 132 PLN - 44 PLN za dzień
 • Komplet na 4 dni to tylko 172 PLN-  43 PLN za dzień
 • Komplet na 5 dni to tylko 210 PLN-  42 PLN za dzień
 • Komplet na 6 dni to tylko 240 PLN-  40 PLN za dzień
 • Komplet na 7 dni to tylko 250 PLN- 7 dzień za 10 PLN

 

 • Akcesoria – kask lub gogle – cena:  15pln/dzień/szt.* 10pln/dzień przy wypożyczeniu do kompletu narty lub deska
 • Komplet nart biegowych- narty + buty + kije - cena tylko 45pln/dzień*.
 • Narty / deska – cena: 50pln/dzień*. Narty testowe- sportowe - cena 80pln/dzień
 • Buty – cena: 40pln/dzień*.
 • Promocyjna oferta weekendowa!**  – wypożyczenie sprzętu na cały weekend od piątku godzina 15 do niedzieli do 20 – jedyne 110 pln!
 • Wypożyczalnia dla studentów – oferujemy wypożyczenie sprzętu dla studentów, korzystających z uroków Zieleńca na obozach. Koszt wypożyczenia na 7 dni to jedynie 200pln.

 

 

 • Podane ceny są cenami brutto.
 • Możliwość płatności kartą.
 • Wystawiamy faktury VAT.
 • Większe ilości wypożyczanego sprzętu wyceniane są indywidualnie z uwzględnieniem super rabatów.
 • Rezerwacja sprzętu lub bieżące informacje na temat warunków pogodowych pod numerem telefonu +48 570570402

 

*„Dzień” wypożyczenia rozumiany jest od momentu pobrania sprzętu do godziny 21:00 tego samego dnia lub do godziny 10:00 dnia kolejnego.

**Sprzęt wypożyczyć można w tej cenie już w piątek między godz. 15:00-20:00. Zwrot sprzętu następuje do niedzieli do godz. 20:00. W cenie zestawu: narty/deska, buty, kije. Zestaw dla dzieci zawiera narty, buty, kask.

Psssst! Sprawdziliśmy rynek, to najlepsza cena w Zieleńcu!

 

Zapraszamy!

 

 wypożyczalnia zieleniec

 

 

 

 

1 Wzgląd na inne osoby.
Każdy narciarz i snowboardzista powinien zachowywać sie w taki sposób, aby nie zagrażać nikomu innemu i nie spowodować żadnej szkody. 2 Panowanie nad prędkością i sposobem jazdy.
Wszyscy narciarze i snowboardziści powinni zjeżdzać z prędkością dopasowaną do swoich umiejętności , rodzaju trasy, warunków pogodowych i natężenia ruchu. 3 Wybór toru jazdy.
Narciarz lub snowboardzista będący na stoku powyżej zjeżdzających musi wybrać taki tor jazdy, aby uniknąć zderzenia i nami. 4 Wyprzedzanie.
Wyprzedzać można z góry, z dołu, z prawej i lewej strony, ale tylko w takiej odległości, która zapewni wyprzedzanemu wystarczającą przestrzeń dla wszystkich jego manewrów. 5 Wjazd i ruszanie z miejsca.
Narciarz, który wjeżdza na trasę lub po zatrzymaniu chce znowu ruszyc, ma obowiązek sprawdzić, patrząc w górę i w dół stoku, czy może to uczynić. 6 Zatrzymywanie się.
Tylko w razie absolutnej konieczności narciarz może zatrzymaćsię w miejscach o złej widoczności. 7 Podchodzenie i schodzenie .
Narciarz może podchodzić lub schodzić tylko skrajem trasy, a w razie złej widoczności powinien z niej zejść. 8 Respektowanie znaków i sygnalizacji.
Każdy narciarz ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnalizacji. 9 Zachowanie się w razie wypadku.
Jesli dojdzie do wypadku, każdy narciarz ma obowiązek niesienia pomocy. 10 Obowiązek ujawnienia tożsamości.
w razie wypadku każdy narciarz musi podać swoje dane osobowe.

 

 

Cennik na usługi serwisowe.

 

 PC160270

Smarowanie nart na gorąco (smar bazowy od -5 do 0 stopni C) 30 zł

Ostrzenie nart 50 zł

Regeneracja nart ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem od 120 zł

Smarowanie deski 40 zł

Ostrzenie deski 50 zł

Regeneracja deski ( uzupełnianie ubytków) razem z ostrzeniem i smarowaniem od 150 zł ( cena zależna od stopnia zniszczenia ślizgu )

Regulacja wiązań narciarskich w cenie 10 zł

Ustawienie wiązań snowboardowych 20 zł

 

W przygotowaniu...

 

Nie zawsze wiemy kiedy trzeba serwisować narty i w tym krótkim materiale postaramy się wyjaśnic Państwu kiedy i dla czego trzeba o narty zadbać !

Po pierwsze nasze narty kosztują a kupno ich zajeło pewnie dużo czasu, wiec dbajmy o nie a będą służyć nam dłużej . Narta dobrze przygotowana do sezonu pozwali na bezpieczniejszą jazde ,nowoczesne techniki , wymagają aby krawędzie narty były dobrze naostrzone . Zapewni to lepsze trzymanie przy skręcaniu i brak uślizgu który jest bardzo niebezpieczny dla naszych stawów kolanowych i ogólnego bezpieczeństwa. Jeśli podczas jazdy czujemy że narty "uciekają" i nie jadą po odpowiednim torze a przy oględzinach widzimy że krawędzie nie są pod kontem prostym z licznymi ubytkami i zarysowaniami , jest to znak ze trzeba je naostrzyć. Polega to na tym że z krawędzi z boku i od spodu zbiera sie odpowiednią ilość materiału aż do momentu uzyskania konta prostego(czasem innego) i równej ostrej krawędzi . Dzięki takiemu zabiegowi narty będą lepiej trzymać się stoku i tym samym lepiej jechać.

Po drugie proste zabiegi konserwujące zapewnią że narty będą mniej sie "starzeć" . Takim zabiegiem jest smarowanie na gorąco . Narta z czasem traci swoją ślizkość co powoduje że staje się wolniejsza ,następnie zaczyna się kleić do niej śnieg a w efekcie końcowym ślizg zaczyna wysychać i utleniać się . Oznaką takiego stanu są białe plamy podobne do pleśni na spodzie narty . Aby temu zapobiec wystarczy narte nasmarować odpowiednim smarem bazowam , rozprowadzanym w odpowiedniej temperaturze za pomocą żelazka do nart ,bądź specialnej maszyny. Smar wnika w strukture ślizgu i zabezpiecza przed utlenianiem . Po smarowaniu należy z narty zdjąć nadmiar smaru za pomocą odpowiedniej cykliny i wypolerować aż do uzyskania odpowiedniej powierzchni jezdnej . Po takim zabiegu narty są ponownie ślizkie i szybkie , śnieg nie przywiera do spodu , jazda staje się przyjemniejsza . Czynność smarowania trzeba przeprowadzać za każdym razem kiedy widać oznaki opisane powyżej oraz na zakończenie sezonu.

Po trzecie jeśli już nasze narty zostaną na tyle zniszczone że ilość rys i ubytków będzie dyskwalifikować je do dalszej jazdy , oczywiście niki do tego nie dopuści bo każdy dba o swój sprzęt , nie wpadajmy w panike . W serwisie można dokonać regeneracij nart czyli uzupełnić ubytki za pomocą specialnych kofixowych wypełniaczy . Każdy ubytek trzeba oczyścić ,następnie zalać rozpuszczonym kofixem i wyszlifować aż do uzyskania równej powierzchni ślizgu . Narty będą jak nowe i pozostaje tylko zrobic odpowiednią strukture na ślizgu , nasmarować i na stok .

Nasze porady są bardzo ogólne i każdy z procesów jest bardziej skomplikowany ale na pewno daje to Państwu pogląd na to jak dbać o sprzęt .