Marzec

spływy rozpoczynamy od 01.03
do dnia 26.04 spływy odbywają
się od godziny 9.00 do 14.00 co godzinę
odjazd z Kultowej Przystani Pontonowej przy ul. Skalnej w Bardzie

Kwiecień-Wrzesień

Spływy w dni powszednie od godziny 9.00
do godziny 16.00 co godzinę
odjazd z Kultowej Przystani Pontonowej

Spływy w weekendy i dni wolne od pracy
wyjazdy o 9.00 9.35 10.10 10.50 11.25 11.55 13.00 13.35 14.10 14.50 15.25 16.00
odjazdy z Przystani Wodnej Bardo przy ul. Skalnej w Bardzie

Październik-listopad

Spływy rozpoczynamy od godziny 10.00 do godziny 12.00
Odjazdy z Kultowej Przystani Pontonowej przy ul. Skalnej w Bardzie
Pływamy do końca listopada

 

Grudzień-Luty

Spływy w tych miesiącach, organizowane są tylko po wcześniejszym uzgodnieniu i przy przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Rezerwacje sprzętu pod numerem telefonu 725300303 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyjazd nad górską rzekę to nie spacer po parku w mieście, wiec na tej stronie postaramy się opisać co powinniście zabrać na spływ.

Najłatwiej jest przygotować się na jedno dniowy spływ na odcinku Kłodzko-Bardo Przełomem Bardzkim, spływ bez specjalnego przygotowania fizycznego, bezpieczny, w miesiącach letnich przy niskim stanie wody mogą pływać dzieci. W ekwipunku powinny znaleźć się buty do chodzenia po wodzie, jeśli takich nie mamy możemy ze sobą zabrać stare trampki bądź adidasy. Takie buty są potrzebne ze względu na kamieniste dno, chodzenie po nim nie jest przyjemne a buty zapewnią bezpieczeństwo naszym nogom. Potrzebne będzie też ubranie na zmianę. Po przepłynięciu kilkunastu kilometrów z całą pewnością będziemy mokrzy. Kiedy płyniemy a świeci słońce potrzebujemy kremu z filtrem z uwagi na to że woda odbija promienie i już wiele osób kończyło spływ z niekontrolowaną opalenizną na czerwono!! Z całą pewnością musimy zabrać wodę lub inny napój izotoniczny, wiosłowanie kosztuje wiele wysiłku i łatwo się odwodnić.

Taki ekwipunek wystarczy by miło spędzić czas na wodzie. Nie zabieramy ze sobą wielu zbędnych rzeczy, wszystko to będzie nam tylko przeszkadzało i zabierało miejsce w pontonie.

Spływ dwu lub więcej dniowy wymagać będzie już od nas więcej przygotowań. Jeśli mamy spać w namiotach nie musimy martwić się o noclegi ale jeśli śpimy w hotelach czy innych miejscach pamiętajmy o wcześniejszych rezerwacjach.
Zajmiemy się teraz spływem kilkudniowym z nocowaniem w namiotach, taka forma jest najprzyjemniejsza, nie mamy ograniczeń, śpimy gdzie chcemy, oczywiście nie u chłopa w pszenicy bo pogoni z cepem. Wszystko co mieliśmy do zabrania na spływ jednodniowy oczywiście zabieramy ze sobą. Pamiętamy o namiocie i przed wyjazdem sprawdzamy czy wszystko jest z nim ok, by nie było niespodzianki i byśmy nie musieli spać w szałasie. Zabieramy śpiwory, karimatę, ciepłą bieliznę termiczną, koc termiczny, zapas wody, zapas jedzenia, środek na komary, worki na śmieci do pakowania ekwipunku i oczywiście na nasze śmieci. Jeśli będzie taka możliwość możemy rozpalić ognisko ale tylko w miejscu gdzie nie zapruszymy ognia w lesie, pamiętajmy by potem dobrze je zagasić!!! Dobrze mieć specjalny ręcznik turystyczny, jest mały ale doskonale zbiera wilgoć i szybko schnie. Pamiętajmy o niezbędniku: nóż, widelec, garnek do gotowania wody, kubek, latarka i dobrze naładowany telefon. Staramy się by wszystkie nasze rzeczy nie zajmowały więcej niż jeden plecak, łatwiej będzie się zmieścić w pontonie i ewentualnie przenosić przez jazy których nie brakuje na Nysie Kłodzkiej czy Białej Lądeckiej.

 

 

Cennik spływu na Nysie Kłodzkiej, dostępny tutaj... - Dzwonią Państwo pod numer 725-300-303 dokonujemy wstępnej rezerwacji sprzętu. Przy rezerwacji jednego pontonu lub kajaka,
   wystarczy rezerwacja telefoniczna. Rezerwując wiekszą ilość sprzętu rezerwacja będzie potwierdzona
  po wysłaniu maila z zamówieniem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy organizacji imprez firmowych wysyłamy umowe wstępną, którą po akceptacji
   firma zlecająca odsyła do siedziby naszej firmy.
- W dniu spływu, spotykamy się w ustalonym miejscu. Przy spływie Przełomem Bardzkim, spotykamy sie w Ławicy na terenie zespołu folwarczno-pałacowego Pałac Ławica
- Auta Państwa zostają na parkingu przy Pałacu Ławica
- Na przystani kupują Państwo bilet który jest potwierdzeniem wypożyczenia sprzętu.
- Wydajemy sprzęt asekuracyjny oraz to, co jest niezbędne do spływu.
- Państwo, zostają przewiezieni nad rzekę, gdzie odbywa się szkolenie z zakresu
   bezpieczeństwa pływania oraz sterowania pontonem. W opcji spływu razem ze sternikiem na pontonie, szkolenie
   ma szerszą formę.
- Spływ Przełomem Bardzkim trwa od 2h do 3h. Jest to uzależnione od poziomu wody.
- Dopływaja Państwo do Barda gdzie zdaja sprzęt.

-Po spływe, odwozimy kierowcę lub grupę do Ławicy ( opcja dostosowana do wymogów sanitarnych związanych z epidemią)

Po spływie zapraszamy do zwiedzania Barda oraz na posiłek w naszej smażalni pstrąga.

Do Państwa dyspozycj jest również teren przy Pałacu Ławica, gdzie można zrobić sobie piknik w ogrodzie.

Spływy pontonowe ( Bardo) są bardzo bezpieczną formą rekreacji i dzięki temu dostepne dla każdego. Pontony jakie posiadamy są wykonane specialnie na potrzeby spływów górskimi rzekami, materiał z jakiego zostały wyprodukowane to PCV z dodatkiem kewlaru o grubości 1,2mm, ich wielkość to 420 cm na 180cm, mieści się do nich 6 dorosłych osób, a wyporność to aż 650 km. Wszystkie te czynniki powodują że nasze pontony są bardzo stabilne i bezpieczne a porowadzone przez doświadczoną kadre staja się jeszcze bezpieczniejsze.

Nasze spływy kierowane są zarówno dla grup zorganizowanych jak i klienta idywidulanego, wystarczy zebrac cztery osoby, minimalna liczba osób na pontonie, by już moża było przepłynąć rzeką. Rodziny z dziećmi mile widziane, aczkolwiek bardziej w miesiącach letnich gdy poziom wody i szybkość nurtu jest mniejsza i dzięki temu łatwiej będzie zapanować nad pontonem co zapewni większe bezpieczeństwo na wodzie. Jeśli nie zbiorą Państwo czterech osób albo są zwolennikami kajaków proponujemy spływ kajakiem.