Marzec

spływy rozpoczynamy od 01.03
do dnia 26.04 spływy odbywają
się od godziny 9.00 do 14.00 co godzinę
Kasy główne i start spływu znajduje się w Pałacu Ławica k/Kłodzka. Koniec spływu w Bardzie przy ul. Skalnej Kultowa Przystań Wodna.

Kwiecień-Wrzesień

Spływy w dni powszednie od godziny 9.00
do godziny 16.00 co godzinę
Kasy główne i start spływu znajdują się w Pałacu Ławica k/Kłodzka. Koniec spływu w Bardzie przy ul. Skalnej Kultowa Przystań Wodna.

Spływy w weekendy i dni wolne od pracy
wyjazdy o 9.00 9.35 10.10 10.50 11.25 11.55 13.00 13.35 14.10 14.50 15.25 16.00
Kasy główne znajduje się w Pałacu Ławica k/Kłodzka. Koniec spływu w Bardzie przy ul. Skalnej Kultowa Przystań Wodna.

Październik-listopad

Spływy rozpoczynamy od godziny 10.00 do godziny 12.00
Kasy główne i start spływu znajdują się w Pałacu Ławica k/Kłodzka. Koniec spływu w Bardzie przy ul. Skalnej Kultowa Przystań Wodna.
Pływamy do końca listopada

 

Grudzień-Luty

Spływy w tych miesiącach, organizowane są tylko po wcześniejszym uzgodnieniu i przy przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Rezerwacje sprzętu pod numerem telefonu 725300303 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyjazd nad górską rzekę to nie spacer po parku w mieście, wiec na tej stronie postaramy się opisać co powinniście zabrać na spływ.

Najłatwiej jest przygotować się na jedno dniowy spływ na odcinku Kłodzko-Bardo Przełomem Bardzkim, spływ bez specjalnego przygotowania fizycznego, bezpieczny, w miesiącach letnich przy niskim stanie wody mogą pływać dzieci. W ekwipunku powinny znaleźć się buty do chodzenia po wodzie, jeśli takich nie mamy możemy ze sobą zabrać stare trampki bądź adidasy. Takie buty są potrzebne ze względu na kamieniste dno, chodzenie po nim nie jest przyjemne a buty zapewnią bezpieczeństwo naszym nogom. Potrzebne będzie też ubranie na zmianę. Po przepłynięciu kilkunastu kilometrów z całą pewnością będziemy mokrzy. Kiedy płyniemy a świeci słońce potrzebujemy kremu z filtrem z uwagi na to że woda odbija promienie i już wiele osób kończyło spływ z niekontrolowaną opalenizną na czerwono!! Z całą pewnością musimy zabrać wodę lub inny napój izotoniczny, wiosłowanie kosztuje wiele wysiłku i łatwo się odwodnić.

Taki ekwipunek wystarczy by miło spędzić czas na wodzie. Nie zabieramy ze sobą wielu zbędnych rzeczy, wszystko to będzie nam tylko przeszkadzało i zabierało miejsce w pontonie.

Spływ dwu lub więcej dniowy wymagać będzie już od nas więcej przygotowań. Jeśli mamy spać w namiotach nie musimy martwić się o noclegi ale jeśli śpimy w hotelach czy innych miejscach pamiętajmy o wcześniejszych rezerwacjach.
Zajmiemy się teraz spływem kilkudniowym z nocowaniem w namiotach, taka forma jest najprzyjemniejsza, nie mamy ograniczeń, śpimy gdzie chcemy, oczywiście nie u chłopa w pszenicy bo pogoni z cepem. Wszystko co mieliśmy do zabrania na spływ jednodniowy oczywiście zabieramy ze sobą. Pamiętamy o namiocie i przed wyjazdem sprawdzamy czy wszystko jest z nim ok, by nie było niespodzianki i byśmy nie musieli spać w szałasie. Zabieramy śpiwory, karimatę, ciepłą bieliznę termiczną, koc termiczny, zapas wody, zapas jedzenia, środek na komary, worki na śmieci do pakowania ekwipunku i oczywiście na nasze śmieci. Jeśli będzie taka możliwość możemy rozpalić ognisko ale tylko w miejscu gdzie nie zapruszymy ognia w lesie, pamiętajmy by potem dobrze je zagasić!!! Dobrze mieć specjalny ręcznik turystyczny, jest mały ale doskonale zbiera wilgoć i szybko schnie. Pamiętajmy o niezbędniku: nóż, widelec, garnek do gotowania wody, kubek, latarka i dobrze naładowany telefon. Staramy się by wszystkie nasze rzeczy nie zajmowały więcej niż jeden plecak, łatwiej będzie się zmieścić w pontonie i ewentualnie przenosić przez jazy których nie brakuje na Nysie Kłodzkiej czy Białej Lądeckiej.

 

 

Cennik spływu na Nysie Kłodzkiej, dostępny tutaj...

 

O wyborze miejsca przyjazdu, prosimy informować podczas rezerwacji. Domyśnym miejscem, jest Pałac Ławica i tańsza opcja biletów.

 •  W dniu spływu Przełomem Bardzkim na Nysie Kłodzkiej spotykamy się na terenie zespołu folwarczno-pałacowego – Pałac Ławica. Kliknij w link, aby otworzyć mapę dojazdu na parking: https://g.page/palaclawica?share
 • Parking. Do Waszej dyspozycji oddajemy bezpłatny parking przy Pałacu. To miejsce wyłącznie dla naszych klientów. Strzeżony parking jest bezpiecznym miejscem, w którym nasi klienci spokojnie mogą zostawić nie tylko samochody, ale również rowery na bagażnikach samochodowych.
 • Bilety. Tuż obok parkingu znajdują się kasy. Tu odbierzecie i wykupicie zarezerwowane na Wasze nazwisko bilety na spływ.
 • Sprzęt. Otrzymacie komplet sprzętu asekuracyjnego dla wszystkich uczestników imprezy oraz niezbędne akcesoria, które zapewnią Wam bezpieczeństwo.
 • Dojazd na spływ. Zapewniamy transport własny z parkingu nad samą rzekę. W weekendy, święta oraz w okresie całych wakacji przejazd odbywa się naszą ekstremalnie fajną kolejką turystyczną Bardolino, która już sama w sobie jest elementem niezłej zabawy! Przejazd trwa średnio 10 minut.
 • Szkolenie bezpieczeństwa. Tuż przed rozpoczęciem spływu nasi ratownicy przeprowadzają szkolenie z zakresu bezpieczeństwa podczas spływu oraz uczą jak sterować pontonem.

                                      mapa przelomu 491x1024

Prosimy pobrać mapkę spływu i zapiać w telefonie.

 • Start - spływ. To najlepsza część zabawy! Spływ Przełomem Bardzkim trwa od 2 do 3 godzin – jest to uzależnione od aktualnego poziomu wody. Start na 125,1 km
 • Meta. Po dopłynięciu do Barda do Kultowej Przystani Pontonowej - pełni emocji i uśmiechnięci – zdajecie sprzęt. Meta na 113,2 km
 • A może relaks? Na przystani do dyspozycji naszych gości jest baza gastronomiczna, w której przy pysznym pstagu lub daniach z grilla możecie do woli dzielić się wrażeniami. Po posiłku możecie wybrać się na krótką wycieczkę po Bardzie – mamy tu mnóstwo zabytków i piękne szlaki turystyczne.
 • Powrót do Ławicy. Jeśli już macie dość wrażeń, w każdej chwili możecie wrócić. Zapewniamy transport własny dla każdego kierowcy z Barda do Ławicy po odbiór auta. Przejazd odbywa się busami lub autokarem, które odjeżdżają co 15 minut. Nie musicie się więc nigdzie spieszyć i na pewno dla wszystkich wystarczy miejsca! Bilety na powrót do Ławicy są ważne do godziny 21:00 w dniu spływu. W związaku z wymogami sanitarnymi, prosimy mieć maseczki na czas powrotu busem lub autokarem.
 • Ognisko na deser? Jeśli nie macie wcale ochoty nas opuszczać, polecamy się gorąco na ogniska! Na naszym terenie (zarówno w Bardzie, jak i Ławicy) do dyspozycji naszych gości są wspaniałe miejsca na ogniska – zorganizowaliśmy wygodną infrastrukturę, w której niczego Wam nie zabraknie. Możecie z niej korzystać bezpłatnie.
 • Wszystko pod ręką! Staramy się o to, abyście czuli się u nas komfortowo. W Ławicy oraz na przystani w Bardzie do dyspozycji naszych klientów są bezpłatne toalety. A jeśli czegoś Wam brakuje lub macie jakiekolwiek wątpliwości – nasz zespół tylko czeka, aby się wykazać i rozwiązać każdy Wasz problem!
 • Wykorzystaj okazję! W cenie biletu na spływ nasi klienci mogą zwiedzać świetne wystawy, opowiadające o intrygujących dziejach Pałacu w Ławicy. Koniecznie poznajcie je bliżej przed lub po spływie!

 

Jeśli wybrali Państwo droższą opcję spływu z dojazdem wszsytkich uczestników z Barda wszsytkich uczestników, miejsce zbiórki to

https://g.page/splywypontonowebardo?share

O wyborze miejsca przyjazdu, prosimy informować podczas rezerwacji. Domyśnym miejscem, jest Pałac Ławica i tańsza opcja biletów.

 

 

Zapoznaj się z regulaminem naszego spływu:

REGULAMIN SPŁYWU

 1. Każdy uczestnik bierze udział w spływie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie biorą udział w spływie na odpowiedzialność pełnoletnich rodziców lub opiekunów. Minimalny skład to 2 osoby na kajak i 3 na ponton.
 2. Prawo do udziału w spływie mają osoby, których stan zdrowia pozwala na udział w tego typu imprezie sportowej, bez względu na umiejętność pływania.
 3. Każdy uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia pozwala na podjęcie przez niego wysiłku związanego z uczestnictwem w spływie oraz z pokonaniem w określonym czasie wyznaczonej trasy.
 4. Uczestnicy spływu zobowiązani są do przestrzegania przepisów prawa wodnego oraz ochrony przyrody.
 5. Wszyscy uczestnicy spływu zobowiązani są do płynięcia w zapiętej kamizelce ratunkowej lub asekuracyjnej.
 6. Każdy uczestnik przed wypłynięciem ma obowiązek sprawdzenia stanu powierzonego sprzętu pływającego. Uczestnik spływu odpowiada za powierzony sprzęt i ponosi za niego odpowiedzialność materialną. W razie uszkodzenia sprzętu, zobowiązuje się do pokrycia kosztów naprawy lub zakupu nowego sprzętu.
 7. W trakcie trwania spływu kategorycznie zabrania się spożywania napojów alkoholowych oraz używania środków odurzających.
 8. Na spływie obowiązuje zakaz kąpieli.
 9. Uczestnicy spływu powinni być ubrani adekwatnie do warunków atmosferycznych. Zaleca się zabranie ze sobą napojów chłodzących oraz wysokokalorycznej żywności, nakrycia głowy i kremów ochronnych z filtrami UV. Wskazane jest zabranie zapasowego i stosownie zabezpieczonego przed zamoczeniem zestawu ubrań. Zaleca się również posiadanie okularów ochronnych – przeciwsłonecznych, które osłonią oczy także przed wiatrem i gałęziami drzew.
 10. Wszystkie cenne przedmioty (telefony, aparaty fotograficzne, dokumenty, etc.) powinny być zabezpieczone we własnym zakresie przez uczestnika przed zamoczeniem i zatonięciem.
 11. Ski-Raft nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zgubione, szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które występują przed, w trakcie i po zakończeniu spływu.
 12. Ski-Raft ma prawo wyłączenia ze spływu uczestnika, który nie stosuje się do regulaminu i zasad bezpieczeństwa.
 13. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, Ski-Raft ma prawo dokonania niezbędnych zmian trasy, godziny rozpoczęcia i programu spływu oraz jego odwołania w przypadku wysokiego stanu wody lub złych warunków pogodowych.
 14. Niestosowanie się do któregokolwiek punktu regulaminu może być powodem wykluczenia uczestnika ze spływu. Udział w spływie jest równoznaczny z potwierdzeniem uważnego przeczytania, zrozumienia i akceptacji zasad przedstawionych w regulaminie spływu.

 

 

Spływy pontonowe ( Bardo) są bardzo bezpieczną formą rekreacji i dzięki temu dostepne dla każdego. Pontony jakie posiadamy są wykonane specialnie na potrzeby spływów górskimi rzekami, materiał z jakiego zostały wyprodukowane to PCV z dodatkiem kewlaru o grubości 1,2mm, ich wielkość to 420 cm na 180cm, mieści się do nich 6 dorosłych osób, a wyporność to aż 650 km. Wszystkie te czynniki powodują że nasze pontony są bardzo stabilne i bezpieczne a porowadzone przez doświadczoną kadre staja się jeszcze bezpieczniejsze.

Nasze spływy kierowane są zarówno dla grup zorganizowanych jak i klienta idywidulanego, wystarczy zebrac cztery osoby, minimalna liczba osób na pontonie, by już moża było przepłynąć rzeką. Rodziny z dziećmi mile widziane, aczkolwiek bardziej w miesiącach letnich gdy poziom wody i szybkość nurtu jest mniejsza i dzięki temu łatwiej będzie zapanować nad pontonem co zapewni większe bezpieczeństwo na wodzie. Jeśli nie zbiorą Państwo czterech osób albo są zwolennikami kajaków proponujemy spływ kajakiem.