Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas spływu, podnosimy swoje umiejętności poprzez nieustanne szkolenia. Kilka razy w czasie sezonu organizujemy wyjazdy na rwące, górskie rzeki, aby ćwiczyć pracę w zespole ratowniczym, w wyjątkowo trudnych warunkach. Ćwiczenia te mają za zadanie wyrobienie współpracy w środowisku naszego zespołu. Oprócz ćwiczeń na rzekach, podnosimy swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach z ratownictwa na wodach górskich, powodziowych i basenach.

 

Nasi ratownicy oraz instruktorzy posiadają odpowiednie uprawnienia zawodowe, potwierdzone stosownymi certyfikatami. Wszyscy pracownicy są osobami aktywnie uprawiającymi sport, dzięki czemu mają odpowiednią wydolność fizyczną, aby móc Państwu pomóc w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej na wodzie.

 

szkoleniabardo3

 

Nasza praca, jest jednocześnie naszą pasją. Każdą wolną chwilę spędzamy na wodzie, pływając kajakami górskimi. Posiadamy szeroką wiedzę z zakresu hydrologii, co w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo na wodzie, ponieważ dokładnie potrafimy przewidzieć jak popłynie ponton w trudnym miejscu. Każdy z pracowników obsługujących spływy, odbył po kilkadziesiąt spływów z grupami od kilku, do nawet 200 osób i potrafi w odpowiedni sposób prowadzić spływ, panować nad bezpieczeństwem oraz porządkiem, tak aby zapewnić grupie maksymalne bezpieczeństwo. Od początku naszej działalności obsłużyliśmy ponad 100 000 osób i jedynymi urazami były niegroźne obtarcia, wynikające z ze złego dobrania obuwia na spływ.

 

Dla nas najważniejsze jest Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. Z tego powodu nie obsługujemy osób pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, gdyż te używki negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na wodzie, zarówno dla tej osoby, jak i całej grupy.

Wszyscy nasi ratownicy posiadają wiedzę niezbędną do udzielenia fachowej pomocy przedmedycznej, a na każdym spływie dostępny jest sprzęt do udzielania pierwszej pomocy.

 

Woda to nasz żywioł w który bezpiecznie wprowadzimy każdego.