Spływy pontonowe lub kajakowe w Bardzie czy zimowe szaleństwo? Zabawy na wodzie czy na śniegu?

Marzysz o niezapomnianych przygodach podczas letniego lub zimowego urlopu? Chcesz wspaniale spędzić czas z rodziną albo zorganizować wyjątkową niespodziankę dla swoich pracowników? W takim razie dobrze trafiłeś – zabierzemy Cię do najpiękniejszych miejsc naszego kraju i zapewnimy najlepsze warunki do odpoczynku czy urlopowej aktywności. Proponujemy odskocznię od codzienności wśród zaśnieżonych stoków, na pięknych wodnych trasach i w okolicach, które wolne są od zgiełku miast czy zapachu spalin.
 

Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza gór Bardzkich. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mogli zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – czaplom, perkozom, sarnom i... dzikom! Spływy pontonowe są doskonałą formą spędzenia czasu wolnego. Jeśli szukają Państwo ciekawych miejsc, w które obfituje Dolny Śląsk i w pięknych polskich górach, jest to strona dla Was. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju i odcinka na tyle wyjątkowego, iż docenia to kilkadziesiąt tysięcy osób każdego sezonu. Tym samym jest to atrakcja turystyczna zasługująca na wyróżnienie, jednocześnie jedna z największych znajdujących się na obszarze Kotliny Kłodzkiej. Przełom Bardzki to Cud Sudetów. Sprawdz Nas!! Kultowa Przystań Pontonowa Ski-Raft czeka.

Cennik spływów pontonowych w Bardzie tutaj...

 

ico splywypontonowe
Spływy pontonowe Bardo
Spływy pontonowe w Bardzie, to bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Jeśli szukają Państwo atrakcji w Sudetach, na Dolnym Śląsku lub w innych rejonach Polski, to nasza oferta jest strzałem w dziesiątkę. Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Każdego sezonu gościmy kilkadziesiąt tysięcy turystów, chętnych na przeżycie niezapomnianej przygody lub po porostu, pragnących odwiedzić Sudety. Atrakcje czekają na wyciągnięcie ręki.
ico kajakigorskie
Kajaki górskie Sudety
Kajakarstwo górskie, wymaga o wiele więcej umiejętności, niż spływy pontonowe nizinnymi rzekami. Przepiękne, majestatyczne górskie rzeki, to kolejne z atrakcji Sudetów. Jednak szybki nurt daje mniej czasu na manewry. Aby spływ nie zakończył się tragicznie, warto się nieco podszkolić. Z tego powodu, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, proponujemy odbycie szkolenia z podstaw kajakarstwa górskiego, na którym nauczycie się, jak radzić sobie z rwącym nurtem.
ico rafting2
Rafting
Rafting w Sudetach staje się coraz bardziej popularną formą spędzania czasu wolnego. Pomimo, iż jest to sport ekstremalny, to pod okiem doświadczonego instruktora, jest całkowicie bezpieczny. Chociaż nasz kraj nie obfituje w rzeki, nadające się do uprawiania tego rodzaju sportu, to jednak mamy ich kilka. W okresie wiosennym, po obfitych opadach deszczu i przy wysokim stanie wody, rafting jest jedną z największych atrakcji Kotliny Kłodzkiej.
ico smazalnia2
Smażalnia pstrąga
Nasza gastronomia na przystani w Bardzie, jest miejscem będącym jedynym w swoim rodzaju. Wyjątkowe usytuowanie nad sama rzeką Nysą Kłodzką, malowane widokiem na Obryw Skalny w górach Bardzkich, z przyjaznym klimatem Przełomu Bardzkiego i samego magicznego Barda, sprawią, iż będzie to Państwa ulubione miejsce na zjedzenie wyśmienitego pstrąga oraz innych dań, proponowanych turystą po spływie pontonowym ...

Spływy pontonowe Bardo to bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Jeśli szukają Państwo atrakcji w Sudetach, na Dolnym Śląsku lub w innych rejonach Polski, to nasza oferta jest strzałem w dziesiątkę. Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Każdego sezonu gościmy kilkadziesiąt tysięcy turystów, chętnych na przeżycie niezapomnianej przygody lub po porostu, pragnących odwiedzić Sudety. Atrakcje czekają na wyciągnięcie ręki. Pontony Bardo to dobry wybór!! Kultowa Przystań Pontonowa Ski-Raft zaprasza.

WR180803PR 2109 Z prawdziwą przyjemnością proponujemy Państwu wyjątkowy spływ pontonowy Przełomem Bardzkim w Bardzie. Z nami przeżyjecie fantastyczną, niezapomnianą przygodę oraz zobaczycie widoki malowane najpiękniejszymi barwami polskiej przyrody. Gwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, perfekcyjną organizację, przystępne ceny oraz przede wszystkim, zadowolenie wszystkich uczestników! Zapraszamy Państwa nie tylko na spływy pontonowe, Bardo ma również wiele innych atrakcji do zaoferowania, które pomożemy wam odkryć. Pokochacie Sudety i Kotlinę Kłodzką, równie mocno jak my!

 

PRZYGODA PIĘKNA Z NATURY I BAJKOWE WIDOKI NA INTEGRACJĘ
Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim, to fascynująca wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, od stuleci porastającym zbocza gór Bardzkich. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mieli okazję zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – czaplom, perkozom, sarnom i... dzikom! A jeśli dopisze wam szczęście, może zobaczycie muflona!!

Spływy pontonowe Bardo cennik...

Wszystkie nurtujące pytania dotyczące spływów ...

Co zabrać na spływ...

 

PRZYGODA W PEŁNI KONTROLOWANA. NAJWYŻSZE STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA
Spływy Pontonowe Bardo, to jedna z największych atrakcji Sudetów. Wybraliśmy trasę typowo rekreacyjną, zapewniającą piękne widoki, doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo. Rzeka w tym miejscu jest płytka, dostępna dla wszystkich i umożliwia łatwe manewrowanie pontonem.
• Wszyscy Uczestnicy otrzymują nowoczesne kapoki, a przed spływem, uczestniczą Państwo w szkoleniu z zakresu pływania pontonami i bezpieczeństwa na rzece. Opisana zostanie również trasa jaką macie do przepłynięcia.
• Posiadane przez nas pontony, są na tyle bezpieczne, by mogły na nich pływać nawet osoby bez doświadczenia na wodzie. Trasa Nysa Kłodzka-Przełom Bardzki, przy odpowiednio niskim stanie wody, jest proponowana nawet dla rodzin z dziećmi, starszych osób oraz ludzi szukających spokoju i relaksu.

 

Rezerwacja spływu...

WR180803PR 2341

 

Uwaga! Nowe, lepsze  zasady organizacji spływów pontonowych i kajakowych Przełomem Bardzkim, dostosowane do wymogów sanitarnych obecnych czasów!!

Główna przystań początkowa, znajduje się w Ławicy. Parkingi, kasa oraz toalety, są bezpośrednio na terenie zespołu pałacowo-folwarcznego Pałac Ławica, znajdującego się tuż obok Kłodzka w samym sercu Kotliny Kłodzkiej nad Nysą Kłodzką. Z pałacu, udają się Państwo nad rzekę, gdzie czeka zarezerwowany sprzęt.  Na miejscu zostanie przeprowadzone szkolenie z zakresu pływania na pontonie i zasad bezpieczeństwa. Dowiecie się również co nieco o samych Sudetach, Kotlinie Kłodzkiej i atrakcjach, jakie na was czekają. Po zakończonym szkoleniu pora ruszyć w drogę. Kultowa przystań pontonowa Ski-Raft w Bardzie przy ul. Skalnej zaprasza 7 dni w tygodniu w sezonie od marca do końca listopada. Tutaj kończy się spływ a na Państwa czeka nasz bus, by móc odwieźć kierowcę lub całą grupę do Ławicy, gdzie zaparkowali Państwo swoje auta.

 

Po spływie, zapraszamy na pyszne pstrągi w smażalni przy przystani w Bardzie, lub po powrocie do Ławicy, można zorganizować sobie ognisko przy jednym ze stanowisk usytuowanych w parku przy pałacu.

Jak do Nas dojechać...

 

Trasa spływu ma niecałe 15 km a czas trwania wynosi od 2,5 do 3,5 godz. Dopływają Państwo do Barda, gdzie należy zdać sprzęt na przystani. Minimalna ilość uczestników: na pontonie 3 osoby, 2 osoby na kajaku.

Na miejscu mamy dogodne miejsce na ognisko gdzie można odpocząć po spływie. Zapraszamy do naszej smażalni pstrąga, znajdującej się nad samą rzeką Nysą Kłodzką oraz na zwiedzanie naszego magicznego Barda.

 

 

Galeria:

 

 

Młynówki. Kanał, niewątpliwie będący wielką atrakcją Kotliny Kłodzkiej, niegdyś stanowił naturalną fosę. Zaczyna się przy jazie, na południe od centrum miasta, wyznaczając teren dawnego podgrodzia, nazywanego Wyspą Piasek. Płynąc gondolą, możemy podziwiać stare, kamienne mury, będące częścią staromiejskiej dzielnicy. Najładniejszy odcinek przebiega pod mostem św. Jana, uznawanego za replikę mostu Karola z Pragi. Nasz Kłodzki, nie jest co prawda tak okazały jak ten w Pradze, jednak jego gotycki styl sprawia, iż łącząc wyspę z rynkiem, wygląda monumentalnie. Kanał kończy swój bieg przy młynie, uchodząc do Nysy Kłodzkiej. gondole1 Przystań gondolowa, znajduje się na placu, pod mostem św. Jana. Z tego miejsca wypływamy w rejs w górę kanału, pod elektrownię wodną, tutaj zawracamy i spływamy do niskiego mostu. Po nawróceniu gondoli, rejs kończymy na przystani gondolowej. Rejs, w zależności od ilości wody w kanale, trwa ok. 20 minut.
Koszt wynajęcia gondoli na rejs to 5 zł od osoby. Przystań gondolowa, znajduje się na placu, pod mostem św. Jana. Z tego miejsca wypływamy w rejs w górę kanału, pod elektrownię wodną. Tutaj zawracamy i spływamy do niskiego mostu. Po nawróceniu gondoli, rejs kończymy na przystani gondolowej. Rejs, w zależności od ilości wody w kanale, trwa ok. 20 minut.

Koszt wynajęcia gondoli na rejs to tylko 5 zł od osoby.

 

Zapraszamy na rejsy od 1 kwietnia do końca września, przez 7 dni w tygodniu. W przypadku większych grup, wskazane rezerwacje telefoniczne pod numerem tel. 725-300-303.

Oprócz spływu pontonowego Przełomem Bardzkim, polecamy spływy kajakowe Nysą Kłodzką lub innymi rzekami naszego regionu. To zupełnie inny wymiar poznawania rzeki. Większa zwrotność kajaków, możliwości podpłynięcia pod prąd i wpłynięcia w każde miejsce, sprawiają iż spływ kajakowy jest doskonałą propozycją dla osób, szukających mocniejszych wrażeń. Aktualnie posiadamy 20 kajaków 2-osobowych i 12 kajaków 1-osobowych, wykonanych z polietylenu, bardzo wytrzymałego materiału. Kajaki bez szwanku zniosą pływanie na szybkich, kamienistych, górskich rzekach. Kajakarstwo górskie, wymaga o wiele więcej umiejętności, niż spływy pontonowe nizinnymi rzekami. Więc jeśli szukają Państwo alternatywy na spływ pontonowy, kajaki Bardo będą doskonałą propozycją na weekendowy wyjazd nad wodę.

zdj1 Przepiękne, majestatyczne górskie rzeki, to kolejne z atrakcji Sudetów. Rzeki WW są przede wszystkim o wiele szybsze i dają mniej czasu na manewry. Z tego powodu, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, prosimy dokładnie przemyśleć chęć spływu kajakowego na szybkiej rzece np. Białej Lądeckiej czy Dzikiej Orlicy. To trasy dla zaawansowanych kajakarzy. Początkującym proponujemy zacząć od Przełomu Bardzkiego, gdzie skala trudności (przy niskim stanie wody) to tylko WWI, a więc rzeka dostępna dla amatorów z podstawowymi umiejętnościami, takimi jak promowanie, naciąganie czy wejście w nurt z cofki. Przy braku doświadczenia wywrotka na kamienne dno może skończyć się tragicznie.

 

Zapewniając kompleksową obsługę, organizujemy również szkolenia z podstaw kajakarstwa, po którym o wiele pewniej będą się Państwo czuć na wodzie. Po kilku godzinach spędzonych z jednym z naszych instruktorów, spływ kajakowy stanie się o wiele bezpieczniejszy. Dla rządnych bardziej ekstremalnych przeżyć, proponujemy szkolenie z podstaw kajakarstwa górskiego. Małe, zwrotne kajaki górskie, dostarczają wiele przyjemności z pokonywania trudniejszych, górskich spływów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem 725-300-303 w celu ustalenia szczegółów i sprawdzenia stanu rzeki, a co za tym idzie, możliwości spływu.

 

Początek przygody z kajakarstwem, proponujemy zacząć od rzek: Biała Lądecka, Dzika Orlica, Metuja, Morawa. Są to trasy o skali trudności od WWI do WWII + miejscami do WWIII, dostępne tylko wiosną lub po opadach deszczu.

Kotlina Kłodzka oferuje atrakcje również dla bardziej zaawanasowanych kajakarzy. Trasy wiodą przez rzeki: Bystrzyca Dusznicka, górny odcinek Laby i górny odcinek Morawy, gdzie trudność wynosi od WWII do WWIV. Spływ tymi rzekami jest możliwy tylko kilka razy w sezonie, po bardzo obfitych opadach deszczu.

 

Alternatywnie proponujemy wyjazdy w Alpy, gdzie do wyboru jest wiele, dostępnych przez cały sezon rzek, o różnym stopniu trudności.

Opis rzek WW w naszym regionie

 

Galeria Kajaki górskie- kajaki Bardo

 

 

 

Spływ Bystrzyca Dusznicka

 

Spływ Salza

 

 

 

 

Rafting w Sudetach staje się coraz bardziej popularną formą spędzania czasu wolnego. Pomimo, iż jest to sport ekstremalny, to pod okiem doświadczonego instruktora, jest całkowicie bezpieczny. Chociaż nasz kraj nie obfituje w rzeki, nadające się do uprawiania tego rodzaju sportu, to jednak mamy ich kilka. W okresie wiosennym, po obfitych opadach deszczu i przy wysokim stanie wody, rafting jest jedną z największych atrakcji Kotliny Kłodzkiej. Jest to również jedna z najciekawszych propozycji turystycznych na Dolnym Śląsku, w Sudetach środkowych i wschodnich, w rejonie Ziemi Kłodzkiej oraz po czeskiej stronie granicy.

rafting dzika13

 

Biała Lądecka, Dzika Orlica, Bystrzyca Dusznicka, Nysa Kłodzka, to nazwy rzek, wyzwalające u kajakarzy górskich i raftingowców, mnóstwo adrenaliny. Rejon ten, pod względem atrakcji w Sudetach, ma szanse stać się równie popularny jak Dunajec w Pieninach.

 

Zapraszamy do odwiedzania naszych rzek i sprawdzenia się z siłą jaką ma woda.