Szkolenia

Szkolenia mają za zadanie wyrobienie współpracy w sytuacjach kryzysowych. Oprócz ćwiczeń na rzekach, podnosimy swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach z ratownictwa na wodach górskich i powodziowych, na basenie oraz biorąc czynny udział w szkoleniach z pierwszej pomocy medycznej. Wszyscy nasi pracownicy są osobami aktywnie uprawiającymi sport i dzięki temu mają odpowiednią wydolność fizyczną, aby móc Państwu pomóc w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej na wodzie.

Image

Kolejnym naszym atutem jest to, iż to co robimy jest naszą pasją, każdą wolną chwilę spędzamy na wodzie, pływając kajakami górskimi. Posiadamy szeroką wiedzę z zakresu hydrologii, co w znaczący sposób, pośrednio wpływa na bezpieczeństwo na wodzie - potrafimy przewidzieć jak ponton popłynie w trudnym miejscu. Każdy z pracowników obsługujących spływy odbył po kilkadziesiąt wypraw z grupami od kilku do nawet 150 osób i potrafi panować nad bezpieczeństwem, porządkiem oraz w odpowiedni sposób prowadzić spływ. Wszystkie te czynniki sprawiają iż od początku naszej działalności obsłużyliśmy ponad 80.000 osób i jedynymi urazami były niegroźne obtarcia wynikające z ze złego dobrania obuwia na wycieczkę.

Image

Dla nas najważniejsze jest Wasze zdrowie i z tego powodu nie obsługujemy osób pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – używki te negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na wodzie. Wszyscy nasi ratownicy posiadają wiedzę niezbędną do udzielenia fachowej pomocy przedmedycznej, a na każdym spływie jest sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Woda to nasz żywioł, w który bezpiecznie wprowadzimy każdego.

Szkolenia z ratownictwa

Szkolenia z ratownictwa

Organizujemy szkolenia na terenie Ziemi Kłodzkiej, z zakresu ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych. Mamy nadzieję że nigdy nie będziemy musieli wykorzystać zdobytej wiedzy, ale z uwagi na coraz częściej występujące powodzie w Kotlinie Kłodzkiej, jest to wiedza całkowicie niezbędna. Na potrzeby eventów, możemy zorganizować szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników Państwa firmy.

Szkolenia instruktorów

Szkolenia instruktorów

Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas spływu, podnosimy swoje umiejętności poprzez nieustanne szkolenia. Każdego roku bierzemy udział, w zawodach z ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych (jak do tej pory, z dużymi sukcesami). Kilka razy w czasie sezonu organizujemy wyjazdy na rwące, górskie rzeki, aby ćwiczyć pracę w zespole ratowniczym, w wyjątkowo trudnych warunkach.