Singletrack

Dolny Śląsk trasy rowerowe – trasy rowerowe Kotlina Kłodzka

Przeżyj przygodę na dwóch kółkach – poznaj najpiękniejsze trasy rowerowe.

Zapraszamy was gorąco na ekscytującą przygodę rowerową dla dużych i małych. Zapierające dech w piersiach trasy o różnym poziomie trudności, malownicze widoki i liczne atrakcje. Dolny Śląsk trasy rowerowe ma niezwykle bogate i dopracowane pod kątem nieograniczonego czerpania przyjemności z aktywności w absolutnie najpiękniejszych okolicznościach przyrody!

Atrakcje Kotlina Kłodzka

Bardo to zachwycające miasto na Dolnym Śląsku. Usytuowane w Górach Bardzkich nad Nysą Kłodzką, kusi turystów i miłośników zwiedzania oraz aktywności plenerowych licznymi atrakcjami. Lubisz podróże jednośladami? Masz ochotę zwiedzić okolicę i poznać bliżej jej sekrety? Nie mogłeś lepiej trafić!

Piękne Stare Miasto z historią, sięgającą X wieku, bazylika i klasztory z wielowiekową tradycją – zlokalizowane zarówno w sercu miasta, jak i pośród górskich szlaków, ruiny średniowiecznego zamku, górskie kaplice i wiele, wiele więcej. Przejażdżki rowerowe to doskonały sposób na to, aby szybko i wygodnie obejrzeć choć część atrakcji.

Trasy rowerowe Kotlina Kłodzka – raj dla miłośników górskich podróży

Singletrack Glacensis to projekt, który obejmuje zasięgiem aż 7 gmin Kotliny Kłodzkiej, na terenie których powstały 133 kilometry tras, przemyślanych pod kątem potrzeb miłośników kolarstwa górskiego.

Atmosfera jak z bajki. Stosunkowo wąskie ścieżki w jednym kierunku, utwardzona powierzchnia, muldy, wyprofilowane starannie zakręty, podjazdy i szalone zjazdy – a wszystko odsunięte od cywilizacji. Wyobraź sobie te widoki… Zbocza gór, pokryte leśną gęstwiną, malownicze doliny, szum drzew, bystre potoki z klimatycznymi kładkami, śpiew ptaków, błękitne niebo i niezmącony spokój. Tylko ty, natura i rower.

Warunki dla amatorów i zawodowców. Trasy zaprojektowane zostały z myślą o tym, aby pozwalały w atrakcyjny sposób przemierzyć okolice. Każda z nich to zamknięta pętla – możesz zakończyć wycieczkę po zrobieniu kółka i dotarciu do punktu startowego lub przejechać na kolejną pętle i rozpocząć przygodę od nowa, poznając nowe zakątki. Poziom trudności tras jest zróżnicowany, każdy więc bez trudu znajdzie trasę optymalną dla siebie.

Bezpiecznie i wygodnie. Wszystkie pętle zostały oznaczone w zunifikowany i intuicyjny sposób. Na starcie każdej z pętli znajdziesz regulamin oraz orientacyjną mapę, która pomoże ci zaplanować dalszy przebieg twojej wycieczki.

Trasy Singletrack Glacensis – poznaj je bliżej

Choć trasy rowerowe Kotlina Kłodzka zostały starannie rozplanowane, to sam decydujesz którą część chcesz pokonać. Droga z Bardo wiedzie ku czterem pętlom od 3 aż do przeszło 30 km. Możesz pokonać jedną z nich lub wszystkie po kolei:

Poziomy trudności. Na trasach znajdziesz oznaczenia 4 różnych poziomów trudności. 1 – dla rodzin z dziećmi, 2 – bardzo łatwy, 3 – łatwy, 4 – średnio trudny.

Punkty dostępowe. To wygodne miejsca, które pozwalają zaparkować i zostawić samochód, aby rozpocząć przygodę na rowerze w wybranym punkcie.

Singletrack Glacensis. To łącznie aż 27 pętli. Bez względu na to, z którego miejsca wystartujesz, dotrzesz do punktu docelowego w tym samym miejscu. Żeby było łatwiej i przyjemniej, znajdziesz na trasach kolorowe oznaczenia (niebieski i czerwony). Jedziesz wybranym kolorem – przesuwasz się na przód, zmieniasz kolor – zawracasz.

Udogodnienia w Ski-Raft. Jako nieskrywani wielbiciele jednośladów i górskich podróży rowerowych, zatroszczyliśmy się o to, aby niczego wam nie zabrakło. Zadbaliśmy więc o kompleksową infrastrukturę dla rowerzystów. Czego możecie się spodziewać?

  • Na terenie Ski-Raft znajdziecie stację serwisową i myjkę rowerową.
  • Atrakcje Kotlina Kłodzka to nie tylko malownicze trasy dla rowerzystów. Jeśli masz ochotę pozwiedzać okolicę pieszo, wybrać się na spływ lub poleżeć na trawie i odpocząć, zapewniamy bezpieczny parking rowerowy na naszej przystani.
  • Rozumiemy, że po takich przygodach burczy wam w brzuchu. Dlatego zapewniamy pyszne posiłki w pięknych okolicznościach przyrody. Możecie zjeść na przykład wspaniałego pstrąga z grilla, którego przyrządzi nasz szef kuchni lub samodzielnie upiec kiełbaskę w ognisku – zapewnimy wam zarówno miejsce, jak i wszystko, co do tego potrzebne.
  • Zapewniamy duży, bezpieczny parking samochodowy.
  • Przystań Ski-Raft to idealny punkt wypadowy na wszystkie trasy Singletrack.

 

Uwaga! Jest haczyk! Zapraszamy was oczywiście gorąco i jako stali bywalcy – polecamy Singletrack Glacensis z całego serca. Czujemy się jednak w obowiązku was ostrzec! Dolny Śląsk trasy rowerowe poważnie uzależniają. Jeśli planujesz kilkugodzinny wypad za miasto i przejechanie jednej pętli – to się nie uda ;). Singletrack poważnie uzależnia i gwarantujemy, że będziesz chciał więcej. Możesz więc od razu zaplanować „zdobycie” całej Ziemi Kłodzkiej trasami, które wraz z łącznikami liczą niebagatelne 260 km.

Do zobaczenia!