O nas

Przystań Bardo

 

Bardo, Wrota Ziemi Kłodzkiej, to tutaj, w tym magicznym miasteczku, znajdziecie miejsce wyjątkowe, miejsce skąd można wyruszyć na wyprawę pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej, miejsce gdzie powstały Spływy Pontonowe Bardo. Miejsce gdzie można spróbować swoich sił na kajakach górskich. Miejsce z wyjątkowym widokiem na Obryw Skalny, a w tym miejscu, mogą zjeść Państwo prawdopodobnie najlepszego pstrąga w okolicy, podawanego według starej receptury z masłem czosnkowym, pietruszką i warzywami.

Miejscem tym, jest kultowa przystań pontonowa Ski-Raft, położona nad samym brzegiem Nysy Kłodzkiej. Wciśnięta w zakole rzeki, w dolinie Przełomu Bardzkiego, swoim specyficznym mikroklimatem, sprawia iż, człowiek jest zawsze pełen energii.

Poznaj atrakcje tego miejsca

Na naszej przystani pontonowej, do Państwa dyspozycji jest parking gdzie można bezpiecznie pozostawić swój samochód i udać się na wycieczkę pieszą, rowerową lub przesiąść się do naszego busa i wybrać na spływ pontonowy lub kajakowy Nysą Kłodzką. To właśnie z parkingu, przy przystani, przy ul. Skalnej, mają swój początek szlaki turystyczne, polecamy spacer do kamienia Brygidy dla osób preferujących łagodne trasy. Dla osób szukających dłuższych wycieczek, doskonałą propozycją będzie wejście na Obryw Skalny, punk widokowy z którego roztacza się przepiękna panorama Barda, gór Bardzkich i Przełomu Bardzkiego. Jest to również doskonałe miejsce do rozpoczęcia wycieczki do magicznego Barda. Dla osób szukających relaksu, proponujemy miejsce plażowe z ustawionymi leżakami, na których, mozna spędzić nawet cały dzień.Każdy turysta, uzyska u nas niezbędne informację dotyczące szlaków pieszych, rowerowych oraz szlaku wodnego. Przy kasie są dostępne mapy oraz informatory.

PO SPŁYWIE PONTONOWYM PRZEŁOMEM BARDZKIM ZAPRASZAMY DO NASZEJ SMAŻALNI PSTRAGA.

Jak do nas dojechać?

Wyjątkowo prosto! Nasza przystań pontonowa znajduje się w Bardzie przy ul. Skalnej dokładnie pod drogą krajową nr 8. Znajdujemy się ok. 70 km od Wrocławia w kierunku Kudowa Zdrój. Samo Bardo, znajduje się dokładnie pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Kłodzkiem. Po dojechaniu do Barda, muszą Państwo wjechać pod most na drodze DK8. Jadąc od strony Wrocławia, przejechać trzeba most na Nysie Kłodzkiej i zaraz za mostem skręcić w prawo i raz jeszcze w prawo aby wjechać pod most i już są Państwo na naszej przystani. Jadąc od strony Kłodzka, po wjechaniu do Barda, zaraz po ostrym zjeździe w dół, skręcamy na lewoskręt i tym samym skręcamy do miasta. Po przejechaniu 100m. skręcamy w prawo, przed mostem kamiennym, pod most na drodze DK8 i już są Państwo na naszej kultowej przystani pontonowej.

Czasami, z uwagi na bardzo duże zainteresowanie spływami pontonowymi w Bardzie, istnieje konieczność zaparkowania na jednym z górnych parkingów. Jeden z nich znajduje się przy drodze krajowej, przy dworcu PKP. Z tego miejsca trzeba zejść między most kolejowy i most drogowy i tu znajdą Państwo naszą Przystań.

Drugim parkingiem jest ten, znajdujący się na pl. Kasztelańskim ( przy sklepie budowlanym Planeta). Z tego miejsca, proponujemy przejść na dugą stronę DK8 ( pasy) i dalej w kierunku mostów.

Dla osób które przyjadą koleją, dworzec znajduje się ponad przystanią, trzeba zejść nad rzekę i tutaj jest przystań.