Spływy Pontonowe Bardo- Witamy w świecie Ski-Raft

 

Odpocznij na łonie natury, przeżyj wielką przygodę
i zakochaj się w kotlinie kłodzkiej ze Ski-Raft!
Zapraszamy!

 splywbardo3

 Rafting, spływy pontonowe i kajakowe Nysa Kłodzka

Spływy pontonowe Bardo to bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Jeśli szukają Państwo atrakcji w Sudetach, na Dolnym Śląsku lub w innych rejonach Polski, to nasza oferta jest strzałem w dziesiątkę. Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Każdego sezonu gościmy kilkadziesiąt tysięcy turystów, chętnych na przeżycie niezapomnianej przygody lub po porostu, pragnących odwiedzić Sudety. Atrakcje czekają na wyciągnięcie ręki. Pontony Bardo to dobry wybór!! Kultowa Przystań Pontonowa Ski-Raft zaprasza.

Z prawdziwą przyjemnością proponujemy Państwu wyjątkowy spływ pontonowy Przełomem Bardzkim w Bardzie. Z nami przeżyjecie fantastyczną, niezapomnianą przygodę oraz zobaczycie widoki malowane najpiękniejszymi barwami polskiej przyrody. Gwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, perfekcyjną organizację, przystępne ceny oraz przede wszystkim, zadowolenie wszystkich uczestników! Zapraszamy Państwa nie tylko na spływy pontonowe, Bardo ma również wiele innych atrakcji do zaoferowania, które pomożemy wam odkryć. Pokochacie Sudety i Kotlinę Kłodzką, równie mocno jak my!

 

 

 

 

 

 

PRZYGODA PIĘKNA Z NATURY I BAJKOWE WIDOKI NA INTEGRACJĘ

splywbardo1

 Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim, to fascynująca wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej. Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, od stuleci porastającym zbocza gór Bardzkich. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mieli okazję zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – czaplom, perkozom, sarnom i... dzikom! A jeśli dopisze wam szczęście, może zobaczycie muflona!!

Spływy pontonowe Bardo - CENNIK

FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące spływów

Co zabrać na spływ? 

PRZYGODA W PEŁNI KONTROLOWANA. NAJWYŻSZE STANDARDY BEZPIECZEŃSTWA

295997209 5669878653037003 4654490092400758362 n

• Spływy Pontonowe Bardo, to jedna z największych atrakcji Sudetów. Wybraliśmy trasę typowo rekreacyjną, zapewniającą piękne widoki, doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo. Rzeka w tym miejscu jest płytka, dostępna dla wszystkich i umożliwia łatwe manewrowanie pontonem.
• Wszyscy Uczestnicy otrzymują nowoczesne kapoki, a przed spływem, uczestniczą Państwo w szkoleniu z zakresu pływania pontonami i bezpieczeństwa na rzece. Opisana zostanie również trasa jaką macie do przepłynięcia.
• Posiadane przez nas pontony, są na tyle bezpieczne, by mogły na nich pływać nawet osoby bez doświadczenia na wodzie. Trasa Nysa Kłodzka-Przełom Bardzki, przy odpowiednio niskim stanie wody, jest proponowana nawet dla rodzin z dziećmi, starszych osób oraz ludzi szukających spokoju i relaksu.

REZERWAJCA SPŁYWU 

Uwaga! Nowe, lepsze  zasady organizacji spływów pontonowych i kajakowych Przełomem Bardzkim. Kupuj bilety w kasach przy Pałacu Ławica k/Kłodzka i oszczędzaj na transferze.

Główna przystań początkowa, znajduje się w Ławicy. Parkingi, kasa oraz toalety, są bezpośrednio na terenie zespołu pałacowo-folwarcznego Pałac Ławica, znajdującego się tuż obok Kłodzka w samym sercu Kotliny Kłodzkiej nad Nysą Kłodzką. Z pałacu, udają się Państwo nad rzekę, gdzie czeka zarezerwowany sprzęt.  Na miejscu zostanie przeprowadzone szkolenie z zakresu pływania na pontonie i zasad bezpieczeństwa. Dowiecie się również co nieco o samych Sudetach, Kotlinie Kłodzkiej i atrakcjach, jakie na was czekają. Po zakończonym szkoleniu pora ruszyć w drogę. Kultowa przystań pontonowa Ski-Raft w Bardzie przy ul. Skalnej zaprasza 7 dni w tygodniu w sezonie od marca do końca listopada. Tutaj kończy się spływ a na Państwa czeka nasz bus, by móc odwieźć kierowcę bez opłat lub całą grupę za dodatkową opłatą do Ławicy, gdzie zaparkowali Państwo swoje auta.

Rezerwacja na starych zasadach- Kultowa przystań pontonowa w Bardzie.

Jeśli jednak wolą Państwo dokonać rezerwację na przyjazd w Bardzie, oczywiście jest taka możliwość i wtedy, nic się nie zmienia, przyjazd jest jak do tej pory do Barda na ul. Skalną, gdzie można pozostawić swoje auta i przejechać busami na start spływu do Ławicy. Przy tej opcji, pobieramy 10 zł za osobę za transfer. Przy rezerwacji, prosimy wskazać, iż chcą Państwo przyjechać do Barda, wpiszemy to do rezerwacji.

Którą opcje rezerwacji wybrać?

Opcja Ławica:

-Tańsze bilety, więc jeśli chcą Państwo zaoszczędzić, zdecydowanie polecamy Ławicę;

-Zawsze gwarancja parkingu, gdyż przy Pałacu Ławica, dysponujemy ogromnymi parkingami na 300 aut, zatem zawsze będzie miejsce na Państwa auto;

-Rezerwując miejsca w Ławicy, nie ma konieczności przyjechania dokładnie na umówioną godzinę, gdyż są już Państwo na miejscu i nie są ograniczeni odjazdami busów na start spływu. Zatem będąc na wakacjach, po co się stresować, jak np. w czasie jazdy, trafimy na korek drogowy, dojadą Państwo póżniej i wtedy popłyną;

-Dodatkowa atrakcja, to przejazd z parkingu przy kasach na przystań i tylko u nas, możesz przejechać się kolejką turystyczną lub elektrycznym busikiem w cenie biletu;

-Kasy i parkingi, są zlokalizowane na terenie zespołu pałacowo-folwarcznego i można go całkiem bez opłat zwiedzić;

-Po spływie, odwozimy kierowców na start spływu po odbiór aut, całkiem bez dodatkowych opłat. Jest to 9km i zajmuje około 8-10 minut;

Opcja Bardo:

-Po dopłynięciu, auto jest już na mecie;

-Trzeba być na umówioną godzinę punktualnie, gdyż odjazdy są planowane wcześniej i jeśli się Państwo spóźnią, może być problem z miejscami w busach na kolejne kurs;

-Droższe bilety, gdyż musimy doliczyć za transfer uczestników na start spływu i wg większości uczestników, nie jest to przyjemnością, przejechać się busem;

-Wolne miejsca parkingowe bywają rano, później, może być już ciężko znaleźć miejsce, gdzie zaparkuje się auto;

-Nie ma mega fajnego przejazdu kolejką turystyczną, co jest największą atrakcją dla dzieci i pozostaje na długo w ich pamięci;

ZOBACZ NASZE FILMY NA YOUTUBE

 

Jak do nas dojechać?

Trasa spływu ma niecałe 15 km a czas trwania wynosi od 2,5 do 3,5 godz. Dopływają Państwo do Barda, gdzie należy zdać sprzęt na przystani. Minimalna ilość uczestników: na pontonie 3 osoby, 2 osoby na kajaku.

 

Po spływie, zapraszamy na naszą przystań, gdzie można skorzystać z ogniska po zakupie produktów w naszej strefie gastronomicznej. W przypadku przybycia z własnym prowiantem, zapraszamy do parku oddalonego zaledwie 5 minut spacerem od naszej przystani.

Spływy Bardo – fantastyczna aktywność na wodzie i wiele więcej. Poznaj nasze możliwości!

spływy pontonowe dolny śląsk

Przygoda ze Ski-Raft? Nie pożałujesz wyboru! Od wielu lat działamy z powodzeniem w branży turystycznej. Kotlinę Kłodzką znamy jak własną kieszeń, ale dobrze znamy również inne zakątki Polski. Jesteśmy profesjonalistami – organizację eventów i atrakcji turystycznych mamy w małym palcu. Elastycznie dostosowujemy ofertę do potrzeb naszych gości, dbając o niczym niezmącone, pozytywne wrażenia.

Kompleksowa oferta wpisuje się w potrzeby osób o różnych preferencjach i w każdym wieku. Baza noclegowa, gastronomiczna, Folwark Szyfrów, paintball, gry i zabawy integracyjne, spływy kajakowe, spływy pontonowe, imprezy integracyjne i wiele, wiele więcej. Z nami nie sposób się nudzić!

Jak to się zaczęło? Byliśmy pierwsi! Autentycznie – jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy organizować spływy na Nysie Kłodzkiej. To właśnie my przecieraliśmy szlaki, przygotowując trasę, wyznaczaliśmy punkty wodowania i przenoszenia sprzętu. To my wykonaliśmy kawał ciężkiej pracy, sprzątając potwornie zanieczyszczoną po powodzi w 1997 roku rzekę. To my – jako pierwsi – rozkręcaliśmy liczne akcje reklamowe, promując Nysę Kłodzką w branży turystycznej. Dlaczego to robiliśmy? Bo wiedzieliśmy ponad wszelką wątpliwość, że ma gigantyczny potencjał, że rozkocha w sobie każdego, kto pozna ją bliżej. Tak od pomysłu, aż do ogromnej i kompleksowej infrastruktury powstawał nasz produkt turystyczny. Produkt, który w was – naszych gościach – wywołuje szczere okrzyki radości i westchnienia zachwytu.

Jakość poparta wyróżnieniami. W 2018 roku otrzymaliśmy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny. Ski-Raft jest również laureatem wielu wyróżnień, a nasi goście wypowiadają się o nas zawsze w samych superlatywach. Nagrody i dobre słowa są dla nas źródłem satysfakcji i dowodem na to, że jakość naszych usług jest doceniana przez tych, dla których tak bardzo się staramy.

nysa klodzka z drona 1

Więcej informacji o Certyfiakcie Polskiej Organizacji Turystycznej...

Infrastruktura, w której niczego ci nie zabraknie. Zaplecze Ski-Raft zostało bardzo starannie zaplanowane i przemyślane pod kątem komfortu turystów. Zadbaliśmy o to, aby spływy pontonowe Bardo i spływy kajakowe Bardo były dla was niezapomnianą przygodą. Ekscytujące przeżycia, najpiękniejsze pejzaże malowniczej okolicy i liczne wygody, dzięki którym w spływach możecie uczestniczyć całymi rodzinami i nic nie może wam w tym przeszkodzić.

Kultowa Przystań Pontonowa Bardo

Przystań Ławica

 

Atrakcje turystyczne Bardo i okolice

Zwiedzasz czy pływasz? Nie wybieraj - zwiedzaj pływając. Nie jesteś fanem pieszego zwiedzania, ale chciałbyś poznać turystyczne tajemnice okolicy? Z nami to możliwe! Spływy Ski-Raft odbywają się na całym odcinku Przełomu Bardzkiego. A to oznacza, że płynąc, możesz przyjrzeć się z bliska wielu atrakcjom:

 • Ruiny fabryki papieru i celulozy. To pozostałości po dawniej pięknych, pałacowych włościach. Fabryka ucierpiała bardzo mocno podczas wielkiej powodzi w 1997 roku, ale wciąż jest co oglądać.
 • Panorama Barda. Piękna i okazała – tylko w ten sposób masz możliwość zobaczyć Bardo, jak na dłoni, trasa spływu wiedzie przez całe miasto.
 • Malownicze mosty. Trasa spływu prowadzi pod pięknymi, znanymi z przewodników turystycznych mostami – poznasz w ten sposób Gotycki most w Bardzie.
 • Obryw Skalny. Powstały w XVI wieku obryw skalny to przyciągające uwagę, naturalne osuwisko pośród leśnej gęstwiny. Jedyne tak wielkie w Sudetach – około 90 m wysokości i 200 m szerokości. Na pewno go nie zapomnisz!

Przystanie wkomponowane w naturę. Przystanie Ski-Raft nie mają w sobie nic z często spotykanej na polskich szlakach „prowizorki w krzakach”. Każda przystań została przemyślana i zaprojektowana w koncepcji estetyki wpisanej w krajobraz. Każda z naszych przystani jest inna – ale każda, dopieszczona do granic możliwości. Przystań w Bardzie to naturalne drewno, kamień i granit. Kasy główne przy Pałacu w Ławicy to odrestaurowane elementy historycznego kompleksu pałacowego, przywrócone po latach zapomnienia i popadania w ruinę do swojej świetności. Spektakularny wygląd i przytulny klimat. Każdy z elementów naszej infrastruktury ma swoje zadanie i każdy stanowi nierozerwalną część całości, która ma sprawiać wam radość, umilając spędzane na naszych spływach chwile.

Smażalnia na przystani w Bardzie.

Gastronomia. Po spływie najesz się u nas do syta! Na przystani w Bardzie zorganizowaliśmy pełne zaplecze kuchenne z kompleksowym wyposażeniem. Wysoki standard higieny i czystości, bezpieczeństwo i nieziemskie smaki, podbijane przez malownicze widoki wokół. Czeka na was smażalnia, w której zjesz jedynego w swoim rodzaju, świeżutkiego, chrupiącego pstrąga. Teren przy smażalni jest bardzo duży i podzielony na strefy, wystarczy więc miejsca dla wszystkich.

Toalety na każdej przystani. W Ławicy – na przystani startowej, przy kasach w Pałacu Ławica, na mecie spływu w Bardzie – w każdym z miejsc na turystów czekają czyste, regularnie sprzątane i wyposażone w środki czystości toalety.

Dojazd PKP pod samą przystań. Przystanie – startowa w Ławicy oraz końcowa w Bardzie, zlokalizowane są tuż przy stacjach PKP. Możesz więc dojechać do nas pociągiem, nie martwiąc się o transport. Nie musisz się również martwić o swój bagaż – wszystko, czego nie chcesz lub nie możesz zabrać ze sobą na spływ, przetransportujemy dla ciebie na metę w Bardzie – twoje rzeczy będą tam na ciebie czekać.

Zostaw rower, my zajmiemy się resztą. Jeśli dojeżdżasz na spływ rowerem, my przetransportujemy go dla ciebie z punktu startowego na metę spływu – będzie czekał na ciebie bezpiecznie na przystani w Bardzie.

Singletrack Bardo

Zawsze bezpiecznie i pod ręką. Jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzeba. W wyniku owocnej współpracy z sąsiednimi gminami, mogliśmy wybudować przystanie wzdłuż całej trasy spływu Bardo. Dzięki temu wiemy, że możemy zagwarantować uczestnikom pełne bezpieczeństwo. W przypadku nieprzewidzianych sytuacji zdrowotnych, dysponujemy pełną infrastrukturą miejsc z kompleksowym wyposażeniem, do których w kilka chwil możemy przewieźć i zabezpieczyć potrzebujących wsparcia uczestników. W przypadku nagłego załamania pogody, awarii sprzętowych czy problemów technicznych, jesteśmy w stanie błyskawicznie zapewnić wam schronienie lub wymienić sprzęt, aby wasza przygoda na spływie mogła trwać dalej.

Dodatkowe atrakcje. Choć wiemy, że sam spływ pontonowy Bardo to świetne i ekscytujące przeżycie, chcemy dawać wam jeszcze więcej. Dla tych, którzy, podobnie jak my, czują niepohamowany głód emocji, zatroszczyliśmy się również o liczne atrakcje dodatkowe.

 • Kolejką turystyczną na przystań. Jako jedyni w Polsce, oferujemy turystom możliwość dotarcia z kas na punkt startowy spływu kolejką turystyczną, która pierwotnie miała cieszyć głównie naszych najmłodszych gości, ale okazało się, że ci starsi  bawią się w trakcie ekscytującej podróży jeszcze lepiej!*

* Atrakcja dostępna w weekendy oraz w okresie wakacyjnym dla klientów, wykupujących bilety w kasach w Ławicy.

 • Ekspozycje muzealne w Pałacu Ławica w cenie biletu. Jeśli bilety na spływ kupujesz on-line, w Bardzie lub Ławicy, możesz je wykorzystać również do zwiedzenia naszych ekspozycji w zabytkowym Pałacu Ławica.
 • 200% wypoczynku na terenie Pałacu. Kompleks pałacowy Ławica to niezliczone atrakcje i niewyczerpany potencjał. Czeka tu na was moc przygód, adrenaliny, ekscytujących tajemnic i rozrywek, które na dobre zapiszą się pięknymi wspomnieniami. Do dyspozycji czekają między innymi: pole paintballowe, gry terenowe i wiele więcej. A jeśli marzy ci się relaks pod chmurką, oferujemy: park, miejsce na ognisko, wiatę grillową z pełnym wyposażeniem, nieogarnięte wzrokiem przestrzenie, mini zoo z kozami, kurami i innymi zwierzętami, a wszystko to w sprzyjającej relaksowi atmosferze ciszy i spokoju.
 • Korzystaj ze zniżek turystyczna13.pl. W ramach współpracy regionalnej i promocji okolicy, naszym gościom oferujemy liczne zniżki i programy rabatowe do lokalnych atrakcji w ramach www.turystyczna13.pl. Turystyczna13 to powstały w kooperacji 18 gmin ziemi kłodzkiej program turystyczny, promujący niezwykle bogatą i zróżnicowaną ofertę atrakcji Dolnego Śląska. Wykorzystaj okazję – naprawdę warto!

Tyyyyyyle zabawy? Tylko ze Ski-Raft! 

Spływ pontonowy, kajakowy przełomem Bardzkim

paintball atrakcje ziemia kłodzka

 Oferta Ski-Raft to nie tylko spływy pontonowe i spływy kajakowe Bardo. To również unikalna w skali kraju oferta atrakcji, które od wielu lat zdobywają serca turystów z całej Polski.

 • Paintball – na poligonie przy Pałacu Ławica mamy możliwość aranżacji dowolnego scenariusza rozgrywki painballowej. Duży, zabezpieczony teren sprzyja nieograniczonej, szalonej zabawie w małym lub większym gronie. Zapewniamy kompleksowy sprzęt: markery, mundury, maski, kulki i opiekę sędziego meczu.
 • Folwark Szyfrów – w otoczeniu pięknego, starego Pałacu Ławica zorganizowaliśmy Folwark Szyfrów. Odkrywając jego tajemnice, uczestniczysz w jedynej w swoim rodzaju grze terenowo  przygodowej z elementami escape room. Zagadki logiczne, zadania intelektualne, manualne wyzwania – zabawa organizowana w zróżnicowanych, dopasowanych do wielkości grupy oraz wieku uczestników poziomach trudności. To ekscytująca mieszanka adrenaliny, tajemnic, przedniej zabawy, podchodów, historii i efektów specjalnych. Ale nie próbuj sobie tego wyobrażać – po prostu sprawdź jeden z naszych scenariuszy!
 • Gry i zabawy integracyjne – dowolne scenariusze, dowolna oprawa. Elastycznie dopasowujemy ofertę do waszych potrzeb. Niewielkie grupy indywidualne, grupy zorganizowane, wyjazdy integracyjne, wieczory kawalerskie i panieńskie – do wyboru, do koloru.
 • Noclegi – po ekscytujących przygodach, w Pałacu Ławica wyśpisz się twardym, spokojnym snem. Wygodna baza noclegowa, w której niczego ci nie zabraknie. 5 komfortowych apartamentów, każdy innej wielkości i z inną liczbą pokojów, kuchnią oraz łazienką. Komfortowe umeblowanie, pełne wyposażenie i piękne widoki.

W pakiecie taniej! Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza oferta przysparza trudności w wyborze atrakcji ;). Tak wiele do zrobienia, a doba tak krótka… Żeby nie trzeba było wybierać, z radością przygotujemy dla was indywidualne pakiety, łączące wybrane atrakcje Ski-Raft w najkorzystniejszych cenach, dzięki temu będziesz mógł skosztować ich więcej.

Posiadamy bogatą ofertę pakietów dla grup zorganizowanych i pakietów dla osób indywidualnych – jeśli żaden z nich nie spełnia twoich oczekiwań, nie ma sprawy! Opowiedz nam o swoich potrzebach, a my zaprojektujemy ofertę specjalnie dla ciebie.

Ski-Raft zawsze dla was, zawsze elastycznie. Nie korzystamy z usług podwykonawców, wszystkie atrakcje organizujemy z wykorzystaniem własnych możliwości i zasobów. Dlatego jesteśmy w pełni do waszej dyspozycji i możemy dogadać się tak, żeby było wam wygodnie. Elastyczne zmiany harmonogramu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń? Nie ma problemu! Wszystko dostosujemy do twojego planu. Nieznana liczba uczestników? Nic nie szkodzi! Pobyty indywidualne i grupowe rozliczamy według faktycznej liczby uczestników, a nie rezerwowanej liczby miejsc – bo po co masz ponosić koszty za nieobecnych? Nietypowe potrzeby na specjalne okazje? Zorganizujemy wszystko, co trzeba. Powiedz nam tylko, co ci chodzi po głowie!

Odpocznij na łonie natury, przeżyj wielką przygodę i zakochaj się w ziemi kłodzkiej ze Ski-Raft! Zapraszamy!