Smażalnia pstrąga

SMAŻALNIA PSTRĄGA NA PRZYSTANI

Nasza gastronomia na przystani w Bardzie, jest miejscem będącym jedynym w swoim rodzaju. Wyjątkowe usytuowanie nad sama rzeką Nysą Kłodzką, malowane widokiem na Obryw Skalny w górach Bardzkich, z przyjaznym klimatem Przełomu Bardzkiego i samego magicznego Barda, sprawią, iż będzie to Państwa ulubione miejsce na zjedzenie wyśmienitego pstrąga oraz innych dań, proponowanych turystom po spływie pontonowym lub wracającym ze szlaku pieszego bądź rowerowego. Dobre jedzenie jest dla nas najważniejsze.

Kotlina Kłodzka, to miejsce które słynie z krystalicznie czystych górskich strumieni i dzięki temu, można tu zjeść najlepszego pstrąga. Serwowane przez nas pstrągi, pochodzą z naszego łowiska w Słoszowie koło Dusznik Zdroju. Natleniona, zimna i czysta górska woda z potoku, sprawia iż mają doskonały smak a otoczenie gór Bardzkich i sposób podania według starej receptury, sprawią iż będzie to wyjątkowe doznanie kulinarne. Ich świeży i kuszący zapach, pozostanie na długo wspomnieniem uzupełniającym spływ pontonowy w Bardzie.

Zawsze świeży Pstrąg przyrządzony wg przedwojennej receptury, z masłem czosnkowym i ziołami, pietruszką, warzywami, podany z bukietem surówek do wyboru w kilku kolorach oraz wyśmienitymi złotymi frytkami o doskonałych proporcjach i smaku: 60 zł porcja

(ryba ok 350g, surówki 150g, frytki 150g)

pstrąg ziemi kłodzkiej

Ziemia Kłodzka to tygiel kulturowy z którego czerpiemy to co najlepsze. Od naszych południowych sąsiadów zaczerpnęliśmy znany wszędzie czeski smažený sýr. Sposób przygotowania jest wynikiem prób różnych przepisów a ten który wytypowaliśmy jako najlepszy, spełni oczekiwania największych smakoszy tego specjału.

-Smažený sýr w złocistej panierce, podawany z tatarskou omackou zrobionej z drobno siekanych ogórków mieszanych z majonezem, jogurtem i przyprawami. Do tego soczysty bukiet surówek oraz wyśmienite hranolky: 50 zł porcja

(ser ok 120g, surówki 150g, frytki 150g)

smażalnia pstrąga Kotlina Kłodzka

Dolny Śląsk to miejsce które od dawien dawna przechodziło zmiany polityczne, ciągłe przesiedlenia ludności sprawiły, iż dziś, możemy specjalnie dla Państwa podawać kiełbaski, które to, są jakże uwielbiane u naszych zachodnich sąsiadów w Niemczech. Nasz przepis jest pozostałością po czasach kiedy w naszym rejonie zamieszkiwała ludność niemiecka. Odpowiedni rodzaj kiełbasy, przygotowany na przystani wodnej w Bardzie, przeniesie Państwa w smaki dawnego Dolnego Śląska.

W naszym menu znajdziecie między innymi

Niemieckie bratwursty podawane ze słodką musztardą lub sosem curry, wyśmienicie smakujące po upieczeniu na ruszcie lub płycie, podsycane świeżym, górskim powietrzem, do tego bułka lub kromka chleba: 20 zł porcja

Na grillu przyrządzamy też inne mięsa takie jak: szaszłyki, karkówka czy udka kurze. W naszym menu, znajdą Państwo również dania kuchni fast food: hot dogi, zapiekanki które są doskonałą propozycją dla głodnych przed spływem.

Przystań wodna w Bardzie, jest też miejscem spotkań, dla Państwa możemy przygotować obiad czy kolację nawet dla 200 osób jednorazowo.

Nasza przystań Ski-Raft ze smażalnią pstrąga oraz łowisko pstrąga Herbergerówka skąd są ryby, była uczestnikiem programu Dolnośląskie Smaki prowadzonego przez p. Roberta Makłowicza. Dzięki szkoleniu i współpracy przy projekcie, uzyskaliśmy certyfikat: dania na bazie lokalnych produktów- Ząbkowicki produkt regionalny 2014.

Jak do nas dojechać

OD STRONY KŁODZKA: Za stacją Orlen -Boguszyn, po 5 km. w Bardzie, zjazd w lewą stronę na Bazylikę Mnejszą. Przed mostem kamiennym w prawo i prosto 200m. 

OD STRONY WROCŁAWIA: Po wjeździe do Barda, za mostem na drodze krajowej nr. 8 w prawą stronę, skręt o 180s. do mostu kamiennego, przed mostem w prawo i prosto 200m.