Młynówki. Kanał, niewątpliwie będący wielką atrakcją Kotliny Kłodzkiej, niegdyś stanowił naturalną fosę. Zaczyna się przy jazie, na południe od centrum miasta, wyznaczając teren dawnego podgrodzia, nazywanego Wyspą Piasek. Płynąc gondolą, możemy podziwiać stare, kamienne mury, będące częścią staromiejskiej dzielnicy. Najładniejszy odcinek przebiega pod mostem św. Jana, uznawanego za replikę mostu Karola z Pragi. Nasz Kłodzki, nie jest co prawda tak okazały jak ten w Pradze, jednak jego gotycki styl sprawia, iż łącząc wyspę z rynkiem, wygląda monumentalnie. Kanał kończy swój bieg przy młynie, uchodząc do Nysy Kłodzkiej. gondole1 Przystań gondolowa, znajduje się na placu, pod mostem św. Jana. Z tego miejsca wypływamy w rejs w górę kanału, pod elektrownię wodną, tutaj zawracamy i spływamy do niskiego mostu. Po nawróceniu gondoli, rejs kończymy na przystani gondolowej. Rejs, w zależności od ilości wody w kanale, trwa ok. 20 minut.
Koszt wynajęcia gondoli na rejs to 5 zł od osoby. Przystań gondolowa, znajduje się na placu, pod mostem św. Jana. Z tego miejsca wypływamy w rejs w górę kanału, pod elektrownię wodną. Tutaj zawracamy i spływamy do niskiego mostu. Po nawróceniu gondoli, rejs kończymy na przystani gondolowej. Rejs, w zależności od ilości wody w kanale, trwa ok. 20 minut.

Koszt wynajęcia gondoli na rejs to tylko 5 zł od osoby.

 

Zapraszamy na rejsy od 1 kwietnia do końca września, przez 7 dni w tygodniu. W przypadku większych grup, wskazane rezerwacje telefoniczne pod numerem tel. 725-300-303.