Chcąc wybrać się na rafting lub na spływ kajakiem górską rzeką, proponujemy zapoznać się z kilkoma pytaniami jakie najczęściej są zadawane:

 

1. Kto może pływać kajakiem górskim lub pontonem na górskich, trudnych rzekach?

Zaczynając przygodę z kajakami górskimi lub raftingiem, musimy zdawać sobie sprawę, iż jest to sport ekstremalny i uczestnicy muszą mieć doskonały stan zdrowia, być osobami wysportowanymi i radzącymi sobie ze stresem. Przy spływach pontonami, większość pracy wykonuje instruktor ale płynąć kajakiem, musimy mieć za sobą choć podstawowe szkolenie z kajakarstwa górskiego.

 

2. Czy możemy wybrać sobie rzekę na jakiej chcemy pływać?

W naszym kraju, w rejonie Kotliny Kłodzkiej, mamy kilka rzek górskich ale z uwagi na częsty niski poziom wody, są one dostępne tylko wiosną lub po obfitych opadach deszczu. Przed wybraniem interesującej rzeki, proponujemy o kontakt w celu ustalenia czy spływ będzie możliwy z uwagi na poziom wody.

 

3. Co musimy mieć ze sobą?

Z całą pewnością trzeba mieć własną piankę, pozostały sprzęt zapewniamy (kaski, wiosła/pagaje, kamizelki itd.) Koniecznie musimy mieć buty z miękką podeszwą do kajaków górskich i z twardą w przypadku pontonów.

 

4. Czy jest to bezpieczne?

Jak w przypadku każdego sportu ekstremalnego, jest duże ryzyko odniesienia urazów, szczególnie jeśli chodzi o kajaki górskie!! Z tego powodu, proponujemy zwiększanie stopnia trudności rzek do umiejętności co zminimalizuje ryzyko odniesienia urazów.

 

5. Czy w spływie raftingowym lub kajakiem na górskiej rzece mogą uczestniczyć dzieci?

Z uwagi na ekstremalny charakter spływu, proponujemy by uczestniczyły w nim tylko osoby powyżej 18 roku życia.

 

6. Jak zorganizować rafting lub spływ kajakiem górskim?

Po ustaleniu możliwości spływu na wybranej rzece, i potwierdzeniu odpowiedniej ilości wody możliwej do odbycia takiego spływu, spotykamy się w wyznaczonym miejscu nad rzeką. Tutaj wydajemy potrzebny sprzęt, przeprowadzamy szkolenie i ruszamy na wodę. Po spływie, odwozimy Państwa na miejsce gdzie pozostały auta.

 

7.Ile kosztuje rafting lub spływ kajakiem górskim?

Wycena jest indywidualna i uzależniona od rzeki, koszt minimalny to 60 zł od osoby, maksymalnie będzie to do 120 zł od osoby (cena zawiera wypożyczenie sprzętu, opiekę instruktorów